komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 23 sierpnia 2019

Apolinarego, Filipa

[WIDEO] II edycja projektu Transgraniczne Miasto Dzieci

wtorek, 16.7.2019 11:00 , komentarze: 0 , odsłony: 1122
kategorie artykułu:

Od poniedziałku, 15 lipca br. na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu dzieci w wieku 6-12 lat z Polski i Czech uczestniczą w II edycji projektu edukacyjno-wychowawczego „Transgraniczne Miasto Dzieci” przejmując tym samym władzę w swoim Mieście Dzieci. 
Zabawa zakończy się w czwartek 18 lipca. Przez cztery dni młodzi ludzie będą poznawać zawody, a za wykonaną pracę otrzymają  wynagrodzenie w postaci tzw. „tauronków”, specjalnej waluty stworzonej na potrzeby Miasta Dzieci. Dzięki zarobionym pieniądzom będą mogły zakupić wiele atrakcyjnych artykułów w „Sklepie marzeń” – które dowolnie rozdysponują na wymarzone prezenty. W ten sposób nie tylko spędzą atrakcyjnie wakacyjny czas, ale nauczą się także podstaw ekonomii i poznają wartość pieniądza. Nie zabraknie również wyborów, dzięki którym najmłodsi dowiedzą się jak działa samorząd. Dzieci otrzymają podczas zabawy posiłki. Najmłodsi mają również zapewnione dodatkowe atrakcje, w tym basen, zajęcia sportowe i zwiedzanie. 

Więcej w materiale wideo:

Na oficjalnym otwarciu tegorocznego "Transgranicznego Miasta Dzieci" obecni byli strzegomscy samorządowcy, burmistrz Zbigniew Suchyta, Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Marczak, a także poseł Wojciech Murdzek i radny sejmiku dolnośląskiego Jacek Iwancz.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 20 godz temu
6
środa, 21.8.2019 15:07
1
środa, 21.8.2019 14:22
wtorek, 20.8.2019 18:29
poniedziałek, 19.8.2019 13:18
1
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
SKUP AUT
SKUP AUT
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC