[WIDEO/FOTO/WYNIKI] Biegowe święto w Świebodzicach. Zawodnicy rywalizowali w kolejnej edycji "Piątki&Dychy"

niedziela, 12.5.2024 15:28 2420 0

239 zawodników wystartowało w biegu głównym kolejnej edycji biegu "Świebodzicka Piątka&Dycha". Biegacze mieli do pokonania 5-kilometrową trasę ulicami miasta. Start zlokalizowany był w rynku, a następnie uczestnicy przebiegli ulicami Kopernika, Strzegomską, Ciernie (zawrotka), ponownie Strzegomską, Żeromskiego, Prusa i Młynarską do rynku. Zawodnicy, którzy startowali na dłuższym dystansie mieli do przebiegnięcia wyżej wymienioną pętlę dwukrotnie.

Biegowa rywalizacja rozpoczęła się w niedzielę, 12 maja już o godz. 10.45, kiedy swoje umiejętności i wytrzymałość testowali najmłodsi. Bieg główny wystartował o godz. 13.30, a o godz. 15.00 zawodnicy zmierzyli się w biegu sztafet.

Organizatorem wydarzenia był Klub Sportowy GVT Świebodzice. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz wodę i ciepły posiłek. Zwycięzcą biegu na 5 km został Dariusz Szczepaniak ze Świdnickiej Grupy Biegowej, który pokonał trasę w 16 minut i 14 sekund. Tuż za nim na podium uplasowali się Paweł Białek i Michał Matusewicz z GVT Świebodzice. W biegu na 10 km najlepszy okazał się Piotr Ławicki z GVT Świebodzice, który przebiegł trasę w czasie 32 minut i 5 sekund. Na podium stanęli również Aleksander Szkaradek (Zespół Szkół w Świebodzicach) i Tomasz Karch. W biegu na 5 km wystartowało 139 zawodników, a na dłuższym dystansie zmierzyło się 100 biegaczy. Szczegółowe wyniki dostępne są TUTAJ.

wideo, foto: doba.pl