"Moralność pani Dulskiej" na szkolnej scenie w Dobromierzu

czwartek, 18.11.2021 13:00 422 0

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja społeczna, której celem jest promowanie literatury polskiej. Co roku w wielu miejscach w Polsce w całości lub we fragmentach odczytywane są narodowe dzieła literackie. Najczęściej są to utwory z kanonu lektur szkolnych.

Główny cel akcji to zmiana ich typowo szkolnego odbioru i o taki zadbali młodzi aktorzy ze Szkolnego Teatrzyku "Sukces" działającego od lat w Szkole Podstawowej w Dobromierzu.

W tym roku lekturą Narodowego Czytania jest "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. Dramat powstał w 1906 roku i uważany jest za jedno z najważniejszych osiągnięć twórczych pisarki.

Szkolna odsłona Narodowego Czytania w Dobromierzu odbyła się 13 października. Uczniowie obejrzeli spektakl na motywach fragmentów dramatu Gabrieli Zapolskiej, które w piękny i pełen emocji sposób odtworzyli młodzi aktorzy z klasy VII. W poszczególne role wcielili się: Nadia Łuszyńska - pani Dulska, Marcin Banasiak - Zbyszek, Zuzanna Filipczak - Hanka, Marcel Szot - Mela, Lilianna Pańków - Hesia/ Juliasiewiczowa, Damian Wysoczański - pan Dulski.

Oprawę muzyczną na skrzypcach stworzyła uczennica klasy V - Zuzanna Borgosz.

Serdecznie gratulujemy wspaniałego wykonania i liczymy na kolejne premiery.

Źródło: dobromierz.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)