komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

piątek, 16 listopada 2018

Gertrudy, Edmunda

[LIST CZYTELNIKA] Zasadzą w końcu te rośliny na rondzie?

czwartek, 5.7.2018 11:26 , komentarze: 5 , odsłony: 1422
kategorie artykułu:

ŚWIDNICA. To jedyne rondo w mieście, które nie zostało obsadzone roślinnością. Dlaczego? Ponieważ magistrat dotąd nie mógł dogadać się z jego właścicielem, czyli GDDKiA. 

- Uprzejmie proszę o zajęcie się tematem nasadzenia roślinności na rondzie przy hipermarkecie Kaufland.Rondo to powstało 2,5 roku temu. Jego zarządcą jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Grubo ponad rok temu odbyłem rozmowę w Referacie Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miasta.Poinformowano mnie wówczas,że na ukończeniu są rozmowy i ustalenia z GDDKiA w celu przejęcia przez Miasto możliwości uzyskania zgody na nasadzenia roślinności na rondzie ( GDDKiA miała obowiązek posiania tylko trawy ).Kilka dni temu byłem ponownie w Urzędzie Miasta. Uzyskałem informację o aktualnej sytuacji w tym temacie.Podobno nadal trwają rozmowy,ponadto potrzebna jest kwota kilkudziesięciu tysięcy złotych.Jeżeli trwają ustalenia (stanowczo za długo),to chyba UM liczy się z kosztami. Przy okazji poruszam temat nadania nazwy temu rondu .Nie muszą to być pomysły nawiązujące do postaci z przeszłości, nie mające wiele wspólnego ze Świdnicą. Moja propozycja - Rondo Świebodzickie - napisał do redakcji Jan Borowczyk, nasz Czytelnik.

O informację poprosiliśmy Urząd Miasta w Świdnicy.

Prowadzimy rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie zawarcia porozumienia umożliwiającego zagospodarowanie  zielenią ronda. Ostatnie spotkanie odbyło się 28.06.2018 r. W jego trakcie ustalono warunki i przygotowano projekt porozumienia, który zostanie przesłany do dnia 06.07.2018 r. do GDDKiA we Wrocławiu celem akceptacji - mówi Mateusz Jadach z biura prezydent miasta.

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 1 godz temu
środa, 14.11.2018 11:56
13
wtorek, 13.11.2018 17:53
4
wtorek, 13.11.2018 08:01
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Auto Max
Auto Max
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra