[FOTO] Żarowianie w hołdzie Żołnierzom Wyklętym

poniedziałek, 5.3.2018 14:33 2458 0

Wystartowali, aby oddać hołd Żołnierzom Wyklętym. Żarowianie przyłączyli się wczoraj do ogólnopolskiego Biegu Tropem Wilczym. Uczestnicy do pokonania mieli dystans 1963 metrów, co jest odwołaniem do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty - Józef Franczak ps. Lalek.

Biegaczom rozdano pakiety startowe z pamiątkową koszulką, a na mecie medal. Wśród uczestników żarowskiego biegu nie zabrakło całych rodzin i seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. - To bardzo szczytny bieg. Nie liczy się ostra rywalizacja i pierwsze miejsce na mecie, bo dziś jesteśmy tutaj, aby uczcić pamięć o Żołnierzach Wyklętych. Cieszę się, że nie brakuje z nami również najmłodszych mieszkańców naszej gminy oraz starszego pokolenia. Dziękuję również organizatorom biegu za pomysł i zaangażowanie naszych mieszkańców - mówił burmistrz Leszek Michalak.

Mieszkańców nie trzeba było zachęcać do uczestnictwa w sportowej rywalizacji. - Jesteśmy tutaj, aby uczcić pamięć o Żołnierzach Wyklętych i razem aktywnie spędzić wolny czas. Co ważne, jak na pierwszą edycję, zainteresowanych miłośników sportu również nie brakowało. To pokazuje tylko, jakie inicjatywy są w naszym mieście potrzebne - podkreślał Paweł Kijewski uczestnik biegu.

Tuż przed oficjalnym startem zawodnicy odśpiewali hymn Polski.

Organizatorem Biegu Tropem Wilczym w Żarowie było Gminne Centrum Kultury i Sportu. Na mecie zawodników dekorowali radna Iwona Nieradka oraz Anna Suchodolska i Krzysztof Dutkiewicz z GCKiS.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)