[FOTO] Za nami spotkanie autorskie z Tomaszem Bonkiem

poniedziałek, 18.9.2023 16:52 222 0

Spotkanie autorskie z Tomaszem Bonkiem, autorem książki "Demony Śmierci - zbrodniarze z Gross-Rosen", które miało miejsce w Sali Widowiskowej SCK 15 września, było niezwykle inspirującym wydarzeniem.

Autor przybliżył czytelnikom historię tej przerażającej epoki, która jest często pomijana w literaturze. Tomasz Bonek zaprezentował nie tylko wnikliwą wiedzę historyczną, ale także oddał hołd ofiarom Gross-Rosen, przekazując ich dramatyczne losy w sposób empatyczny i poruszający. Jego pasja do badania historii Gross-Rosen była wyraźnie widoczna podczas prelekcji.

Warto również podkreślić, że spotkanie autorskie odbyło się w atmosferze pełnej szacunku i troski o pamięć ofiar. Tomasz Bonek odpowiedział na liczne pytania publiczności, co stworzyło interaktywny charakter wydarzenia.

- Jesteśmy przekonani, że ta książka i spotkanie autorskie przyczynią się do lepszego zrozumienia przeszłości oraz podtrzymywania pamięci o tragicznych wydarzeniach związanych z Gross-Rosen. To niezwykle ważne, abyśmy nigdy nie zapomnieli i uczcili pamięć ofiar - podkreśla Strzegomskie Centrum Kultury.

Strzegomskie Centrum Kultury

Dodaj komentarz

Komentarze (0)