[FOTO] Za nami rywalizacja młodych koszykarek w Świdnicy

wtorek, 7.11.2023 20:00 611 0

Młode koszykarki z SP 6 w Świdnicy nie dały szans swoim rywalkom i bez problemów zwyciężyły turniej Minipiłki koszykowej klas 5-6. Do zawodów rozgrywanych 6 listopada w Hali Zawiszów przy SP 1 w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2023-2024” przystąpiły cztery reprezentacje świdnickich szkół podstawowych.

Zespoły rywalizowały systemem każdy z każdym a mecze grane były według ścisłych zasad, gdzie w pierwszej kwarcie walczyła pierwsza piątka zawodniczek, w drugiej druga piątka. Od trzeciej kwarty skład drużyny mógł być już dowolny. Taka formuła rozgrywek minikoszykówki pozwala na wzięcie udziału większej liczby zawodniczek. Drużyna dziewcząt z SP 6 rozpoczęła walkę od meczu z zespołem SP 4 wygrywając 25-11. W kolejnych dwóch spotkaniach poszło im jeszcze łatwiej, najpierw z SP 1 (28-10) i na koniec z SP 8 (28-6).

Tym samym zawodniczki szóstki awansowały do szczebla strefy wałbrzyskiej i reprezentować będą Świdnicę w finałach, które odbędą się w grudniu w Wałbrzychu. O drugie miejsce w turnieju w bardzo wyrównanym meczu powalczyły zespoły SP 1 i SP 4. O zwycięstwie zawodniczek gospodarza z SP 1 zadecydowała ostatnia kwarta i cały mecz wygrany 23-19.

Na zakończenie organizator sportowego współzawodnictwa, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, wręczył drużynom pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnione zostały też najlepsze zawodniczki w swoich zespołach: Alicja Zajda (SP 1), Maja Huzarska (SP 4), Maja Witkowska (SP 6), Oliwia Aniszewska (SP 8 ).