komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 27 czerwca 2019

Maryli, Wladyslawa

[FOTO] Za nami kolejna edycja Biegu Kobiet

sobota, 8.6.2019 13:35 , komentarze: 1 , odsłony: 1471
kategorie artykułu:

Kilkaset pań stanęło na starcie piątego biegu "Zawsze pier(w)si", który odbył się 8 czerwca nad Zalewem Witoszówka w Świdnicy. Choć organizatorom szyki pokrzyżowała deszczowa pogoda, to uczestniczkom dopisywały doskonałe humory.

Zawodniczki miały do pokonania dystans ponad 5 km i wszystkie poradziły sobie znakomicie, ponieważ ideą biegu jest nie tylko przekroczenie mety w dobrym czasie, ale przede wszystkim pokonanie własnych słabości i barier. 

Nasz bieg to przede wszystkim misja i idea profilaktyki raka piersi. Cały czas chcemy zwrócić uwagę kobiet na ten temat, ale także na to jak bardzo ważną kwestią są badania. Zorganizowanie biegu kobiet pod takim hasłem, wynikało z moich prywatnych doświadczeń. Pewnego dnia, w wieku 28 lat dowiedziałam się, że mogę mieć nowotwór. Dopiero wtedy uświadomiłam sobie jak niewiele, pomimo dostępnych narzędzi, wiem na ten temat. Oprócz tego ośmielamy też nasze uczestniczki i dodajemy im odwagi, aby poczyniły ten pierwszy krok i stanęły na starcie - mówi Marzena Michalec, pomysłodawczyni biegu.

Od pięciu lat panie biegają w całej Polsce dla zdrowych piersi: we Wrocławiu, Świdnicy, Gdyni, Łodzi, Poznaniu i Warszawie. Czym jest jednak ta liczba, skoro wciąż aż 5 tysięcy kobiet umiera co roku na raka piersi tylko dlatego, że nie miały świadomości, aby się zbadać?  - Chcemy to wspólnie zmieniać, bo jak widać jest jeszcze sporo do zrobienia – podkreśla Marzena Michalec.

 

Wasze komentarze

Bieg kobiet a przy okazji wzorem Warszawy ,...
niedziela, 09.06.2019 14:19 autor:
wczoraj, 17 godz temu
1
wtorek, 25.6.2019 10:28
poniedziałek, 24.6.2019 10:46
2
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKUP AUT
SKUP AUT
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica