[FOTO] Za nami festyn rodzinny "Policja Dzieciom". Emocji nie brakowało

niedziela, 24.4.2022 18:15 3185 1

Dzisiaj na terenie Hali Sportowej na Osiedlu Zawiszów w Świdnicy odbył się festyn rodzinny pod nazwą „POLICJA DZIECIOM”, „WSTĄP DO POLICJI” oraz „CZYSTA ŚWIDNICA”. Nie zabrakło atrakcji dla młodszych i starszych uczestników.

 

 

Festyn odbył się z inicjatywy policjantów Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów, Zarządu Wojewódzki NSZZ Policjantów, Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu ,Fundacji „Łączy nas Football”, Urzędu Miasta w Świdnicy oraz OSiR Świdnica. Patronat honorowy objął Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu, Starosta Świdnicki, Prezydent Miasta Świdnicy, Burmistrz Miasta Strzegom, Burmistrz Miasta Świebodzice, Wójt Gminy Świdnica.

 

Imprezę rozpoczęto rozgrywkami piłkarskimi funkcjonariuszy z całej Polski w ramach turnieju charytatywnego. Na najmłodszych uczestników imprezy czekały dmuchańce, zjeżdżalnie, konkursy i zabawy. Zaprezentowano  sprzęt policyjny wykorzystywany w codziennej służbie. Policjanci opowiadali o swojej pracy i o tym, dlaczego warto założyć niebieski mundur, przybliżyli tajniki pracy technika kryminalistyki, a także zaprezentowali umiejętności psa służbowego.

 

 

Całą imprezę uświetnił występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

 

 

Zaprezentowali się również młodzi akrobaci oraz Mażoretki Prima ze Świdnickiego Ośrodka Kultury, którym akompaniowała Orkiestry KWP.

 

 

Jak poinformowała nas Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy, jedna z mażoretek zadeklarowała wstąpienie w szeregi świdnickiej policji.

 

 

Na uczestników festynu czekały liczne licytacje, loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami oraz pokaz sprzętu antyterrorystycznego. Nie zabrakło tradycyjnej grochówki i innych smakołyków.

 

 

Dochód z imprezy w całości przekazywany zostanie na rehabilitację oraz leczenie trójki dzieci naszych kolegów Alana Oleksyka, Mateusza oraz Dominika Jabłońskich.

Mateusz Jabłoński - ma autyzm dziecięcy i ADHD. Zaburzenia te sprawiają mu wiele trudności w nauce, samodzielności i komunikacji ze światem. Jest wesołym 7-letnim chłopcem, który nie potrafi mówić i z tego powodu ma wiele ataków frustracji i nerwów. Szereg zaburzeń integracji sensorycznej sprawia mu wiele problemów w codziennym funkcjonowaniu.

Dominik Jabłoński - to ciekawy świata 6-latek. Urodził się z zespołem Downa i wadą serca. Z powodu wady genetycznej ma problemy z tarczycą, boryka się z niedosłuchem obustronnym i wadą wzroku. Po operacji serca przeszedł sepsę i ropne zapalenie kości, które spowodowały u niego niepełnosprawność ruchową. Po drugiej operacji serca Dominik długo przebywał pod respiratorem i dzielnie walczył o życie. Niedawno przeszedł trzecią skomplikowaną operację ortopedyczną, która daje mu szanse na chodzenie. Czeka go jednak długa i intensywna rehabilitacja oraz kolejne zabiegi ortopedyczne.

 Alan Oleksyk urodził się z rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem i jest niedowidzący. Jest pod stałą opieką poradni neurologicznej, okulistycznej i neurochirurgicznej. Ponadto 12-letni Alan wymaga stałego cewnikowania. Przeszedł skomplikowaną operację z uwagi na przykurcz w kolanach i korektę stóp, obecnie przechodzi długą rehabilitację, po ukończeniu której czekają go kolejne zabiegi.

 

 

foto Mariusz Ordyniec

 

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

OS czwartek, 28.04.2022 06:47
Znane buźki specjalistów od anonimów