[FOTO] Wigilia mieszkańców Jaworzyny Śl.

wtorek, 24.12.2019 11:10 2157 0

Jak co roku w okresie przed świętami Bożego Narodzenia burmistrz zaprasza mieszkańców gminy na wspólne spotkanie wigilijne. Zaproszenie kierowane jest w sposób szczególnych do tych, którzy w wigilijny wieczór zostają samemu, ale nie tylko. W tegorocznej wigilii brało udział ponad 200-stu mieszkańców. Wspólnymi siłami, została przygotowana tradycyjna wieczerza wigilijna.

W jej organizację zaangażowanych było wiele osób, pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej, Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej,  Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej, Urzędu Miejskiego oraz wolontariusze z Towarzystwa Przyjaciół Seminarium działającego przy Parafii pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP, za co składamy serdeczne podziękowania. Wigilia po raz drugi odbyła się w naszej hali sportowo-widowiskowej. Rozpoczęła się od wspólnej modlitwy, którą poprowadził ks. proboszcz dr Arkadiusz Chwastyk. Następnie przyszedł czas na łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Wszystkim przybyłym życzenia świąteczne złożył również burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz, radni Rady Miejskiej w Jaworzynie Śląskiej, a także goście wicewojewoda dolnośląski  Jarosław Kresa oraz wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego  Grzegorz Macko.

Spotkanie wigilijne umilił występ artystyczny przygotowany przez najmłodszych mieszkańców gminy. Na zakończenie każdy otrzymał upominki, przygotowane przez Gminę Jaworzyna Śląska.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)