komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 24 czerwca 2019

Jana, Danuty

[FOTO, WIDEO] Zachęcają do inwestowania w jaworzyńskiej strefie gospodarczej

środa, 12.6.2019 11:46 , komentarze: 0 , odsłony: 624
kategorie artykułu:

12 czerwca w restauracji Magnolia Rast w Jaworzynie Śl., odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami, którzy rozważają stworzenie w mieście nowych zakładów, które miałyby być zlokalizowane na terenach inwestycyjnych przygotowanych w ramach projektu "Przygotowanie terenów inwestycyjnych w Gminie Jaworzyna Śląska". Koszt całej inwestycji to blisko 9,5 mln zł z czego ponad 6,5 mln. zł. stanowiła pozyskana dotacja z ZIT AW.

Gości powitał zastępca burmistrza miasta, Marek Zawisza.

- Dotąd Jaworzyna Śląska ze względu na swoje położenie kojarzyła się głównie z miastem sypialnią, w której nic się nie dzieje. Nasza wieloletnia strategia skupiała się przede wszystkim na nie przeszkadzaniu firmom. Dziś, chcemy im też pomagać, bo wiemy, że nasza gmina ma ogromny potencjał - podkreślał Marek Zawisza.

Dzięki staraniom władz, wiadomo już też, że prawdopodobnie teren ten wejdzie w skład specjalnej strefy ekonomicznej, co zwiększa jego atrakcyjność dla potencjalnych inwestorów.

Po przedstawieniu oferty gminy oraz źródeł finansowania inwestycji, uczestnicy wezmą udział w wizji lokalnej przygotowanych działek.

 

Wasze komentarze

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SKUP AUT
SKUP AUT
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra