[FOTO, WIDEO] Sułkopodobni

poniedziałek, 6.12.2021 11:07 627 0

Projekt narodził się z chęci uaktywnienia w czasie pandemii grupy dorosłych alchemików i wykorzystania ich głosów w cyklu nagrań audio nawiązujących do konwersacji słynnego duetu Kowalewski‑Lipińska. Okazało się, że wszyscy czekali na hasło do działania, toteż teksty stworzone przez alchemiczkę Mariolę Mackiewicz zaczęły żyć dzięki lektorskim talentom przyjaciół z zespołu. Dialogi zostały napisane pod konkretne duety czy tercety, bo nazwa projektu „SUŁKOPODOBNI” mówi o wykonawcach prawie wszystko.

Przy okazji nagrywania tekstów w formie słuchowisk postanowiono zrealizować też ich wersję sceniczną w konwencji performatywnego czytania, które pokazało je z zupełnie jeszcze innej strony niż ich wersja „radiowa” — czar teatru wyobraźni zastąpiła magia teatralnej sceny i przeżywania sztuki we wspólnocie z innymi widzami.

W niedzielę 5 grudnia, na deskach teatru Świdnickiego Ośrodka Kultury wystąpili: Zofia Dziadura, Czesława Greś, Angelika Jaśkiewicz, Krystyna Kowalonek, Bożena Kuźma, Mariola Mackiewicz, Halina Szymańska, Zbigniew Curyl, Kamil Gąszowski, Jacek Iwancz, Krzysztof Paruch, Tadeusz Szarwaryn

Instruktor: Juliusz Chrząstowski

foto, wideo: Mariusz Ordyniec

Dodaj komentarz

Komentarze (0)