komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

środa, 23 stycznia 2019

Ildefonsa, Rajmunda

[FOTO, WIDEO] Rozpoczął się 27. Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Strzegomiu

piątek, 10.8.2018 09:16 , komentarze: 1 , odsłony: 3364
kategorie artykułu:

To już 27 lat od kiedy w Strzegomiu przez kilka dni w roku króluje folklor, a rynek wypełnia się zespołami z różnych kontynentów. Inauguracja tegorocznej odsłony  festiwalu przypadła na czwartek, 8 sierpnia.

- Czas rozpocząć wspaniałe prezentacje, wielką zabawę ludową. Co roku zjeżdżają do nas zespoły z całego świata, które pragną zaprezentować przed Państwem swój talent, podzielić się tradycją i kulturą. 27 Międzynarodowy Festiwal Folkloru uważam za otwarty. Drodzy Państwo zaczynamy! – tymi słowami otworzył tegoroczny festiwal burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta.

Gości i festiwalową publiczność powitał zastępca dyrektora Strzegomskiego Centrum Kultury, Krzysztof Kalinowski.

 – Wielkie przedsięwzięcie kulturalne, jakim jest niewątpliwie nasz festiwal to ogrom pracy włożonej w jego przygotowanie i realizację. Efektem tej pracy jest nie tylko wielki prestiż imprezy, ale też jego stałe miejsce wśród najważniejszych imprez krajowych. Festiwal odwiedziło 380 zespołów z 6 kontynentów i 54 krajów, ale festiwal to przecież nie liczby - to ludzie. To goście i zespoły, które chcą do nas przyjeżdżać, to także wspaniała publiczność, która niezmiennie towarzyszy festiwalowi od 27 lat – mówił w powitaniu Krzysztof Kalinowski.

Tradycyjnie koncert poprowadziła, dobrze znana strzegomianom, entuzjastka folkloru i dziennikarka Radia Wrocław Małgorzata Majeran-Kokott. Grupy prezentujące się na scenie, zachwyciły barwnymi strojami oraz skoczną muzyką.

Zatańczyły i zagrały zespoły z Kazachstanu, Serbii, Korei Południowej, Panamy, Węgier, Włoch oraz  Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej. Gospodarzem festiwalu był oczywiście zespół „Kostrzanie”.

Gmina Strzegom z ogromną przyjemnością zaprasza wszystkich miłośników folkloru. Przed Państwem kolejne festiwalowe dni i  atrakcje. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie zespół Blue Cafe, na którego koncert zapraszamy już dziś.

Więcej w materiale wideo:

Zobacz także wideo Gminy Strzegom:

 

Wasze komentarze

Ten festiwal to tragedia ludzi z centrum miasta. Ale nikt...
sobota, 11.08.2018 18:05 autor: ryneczkowy

poniedziałek, 21.1.2019 15:35
1
poniedziałek, 21.1.2019 12:16
niedziela, 20.1.2019 21:04
10
niedziela, 20.1.2019 13:58
2
niedziela, 20.1.2019 09:30
5
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Praca na GoWork
Praca na GoWork
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra