komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 30 lipca 2021

Julity, Piotra

[FOTO, WIDEO] Referendum w Świebodzicach. Samorządowcy wspierają burmistrza

środa, 16.6.2021 11:19 , komentarze: 5 , odsłony: 1686
kategorie artykułu:

Samorządowcy z Wałbrzycha, Świdnicy, Wrocławia, Jeleniej Góry, Długołęki w środowy poranek pojawili się pod świebodzickim ratuszem, by przekonywać o tym dlaczego współpraca pomiędzy gminami jest ważna i by udzielić poparcia burmistrzowi Pawłowi Ozdze, którego odwołania z funkcji, przed upływem kadencji, chce grupa radnych oraz mieszkańców. 20 czerwca w mieście odbędzie się referendum.

Konferencja prasowa rozpoczęła się od informacji dot. stowarzyszenia Dolny Śląsk- Wspólna Sprawa zawiązanego przez samorządowców z naszego województwa. 

- Jako ci, którym mieszkańcy naszych lokalnych wspólnot powierzyli szczególną troskę o przyszłość Dolnego Śląska, chcemy stale wzmacniać piękno i siłę naszego regionu, jego atrakcyjność jako dobrego miejsca do życia, do pracy, do wypoczynku. Chcemy to robić wspólnie. W dialogu, partnerstwie i stałej współpracy. Dolny Śląsk oraz wspólne działanie – oto nasze dwie najważniejsze wartości. Kilka miesięcy temu odpowiedzialni nie tylko za swoje gminy, założyliśmy stowarzyszenie, aby jednym głosem mówić o potrzebach. A tych jest wiele, chociażby na podział: relatywnie bogatą północ, i gorzej sytuowane południe, obszar sudecki. Ta część wymaga największej interwencji (...). Dziś nie zgadzamy się z wizją państwa centralistycznego. W zasadzie nie ma dnia, by samorządom czegoś nie odbierano, dziś pomniejsza się władzę samorządów. O tym dlatego mówimy. Nie zgadzamy się, by pomniejszać dochody samorządów. Nie zgadzamy się na polityczne rozdawnictwo środków - mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Następnie głos zabrali kolejni włodarze, udzielając poparcia burmistrzowi Pawłowi Ozdze.

Całość nagrania tutaj:

 

Wasze komentarze

Ok pisiorki pisiotki nie uda wam sie
środa, 16.06.2021 23:33 autor: Janko zalewski
Moskwicz się odezwał.
czwartek, 17.06.2021 09:54 autor:
5 - 3
czwartek, 17.06.2021 11:58 autor: Jasko
poniedziałek, 19.7.2021 13:55
piątek, 9.7.2021 18:00
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD