[FOTO, VIDEO] "Przyszłość to dzieci". Za nami niezwykły koncert charytatywno-integracyjny

Młodzi, utalentowani, pełni energii i nadziei. W czwartek, 2 czerwca z okazji Dnia Dziecka odbył się koncert charytatywno-integracyjny „Przyszłość — to dzieci”. Na scenie świdnickiego teatru wystąpiły zespoły z Klubu Migranta/Kalejdoskop Talentów oraz polscy tancerze i wokaliści.

 Organizatorzy wydarzenia wierzą, że ważne jest tworzenie atmosfery normalności dla dzieci i młodzieży, aby mieli ciekawe hobby, aby dalej robili to, co robili w czasie pokoju, na ile to jest możliwe.

- Projekt Klub Migranta/Kalejdoskop Talentów trwa zaledwie dwa miesiące, a my już chcemy dzielić się z wami talentami. Na scenie świdnickiego teatru wystąpili m. in. "Kalejdoskop", ale zaprosiliśmy też zespoły i wokalistów ze Świdnicy i Polanicy Zdroju, Mażoretki, Mała Świdnica i Mały Jubilat. Pamiętajmy że Przyszłość - to dzieci. Klub Migranta funkcjonuje od kwietnia, a jego celem jest pomoc dzieciom, które uciekły przed wojną w Ukrainie i stworzenie spokojnej atmosfery twórczości w poczuciu bezpieczeństwa i przyjaźni. Uczestnikami warsztatów są w większości dzieci z Ukrainy, ale również innych narodowości -   mówiła pomysłodawczyni Klubu Migranta, Natasha Polkh.

 Instruktorkami dzieci są:

Oksana Kulchytska (śpiew) — autorka piosenek dla dzieci i dorosłych, dyrektor teatru piosenki dla dzieci „Notki”, nauczycielka muzyki, nauczycielka śpiewu estradowego w jedynej w Ukrainie Szkole Jazzu i Sztuk rozrywkowych (Kijów, Ukraina), magister muzyki;
Alona Ivanchenko i Tetiana Sytnik (choreografia) — mistrzynie tańca nowoczesnego w Ukrainie.

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)