komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 16 kwietnia 2021

Kseni, Cecylii

[FOTO] Trwa remont ulicy Wrocławskiej

poniedziałek, 5.4.2021 08:00 , komentarze: 3 , odsłony: 1188
kategorie artykułu:

Trwa remont ulicy Wrocławskiej w Świdnicy. Jego zakończenie planowane jest na koniec listopada. Do tego czasu kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Inwestycja realizowana będzie w dwóch etapach, na odcinku od ul. Wodnej do ul. Rzeźniczej i następnie od ul. Rzeźniczej do ul. Łącznej. Prace rozpoczęło już Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, które na początek wymieni poniemiecki wodociąg żeliwny na kilkudziesięciometrowym odcinku ul. Wodnej, po stronie parzystej. 

Równocześnie rozpoczną się roboty drogowe polegające na regulacji linii krawężnika drogowego i poprawie odwodniania jezdni, które realizować będzie Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów. Po odtworzeniu konstrukcji wszystkich wykopów, drogowcy wykonają nową nawierzchnię jezdni. Planuje się, że pierwszy etap robót wodociągowych i drogowych  potrwa do końca czerwca.

Na remontowanym odcinku ulicy Wrocławskiej dla Etapu 1 (od ul. Wodnej do Rzeźniczej)  od 15 marca wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z przejazdem od ul. Rzeźniczej do ul. Wodnej, z zawężeniem pasa ruchu do trzech metrów. Ruch w kierunku przeciwnym zostanie pokierowany objazdami, jak dla drogi wojewódzkiej nr 379, w dwóch pętlach -  jedna przez ul.1 Maja i ul. Waleriana Łukasińskiego do ul. Esperantystów, a druga poprzez ul. Wodną i ul. Kliczkowską. Nie będzie możliwy również wjazd w ulicę Rzeźniczą (w kierunku ul. Mieszka I na skrzyżowaniu ulic Wrocławska/Rzeźnicza). Dojazd do ul. Mieszka I poprowadzony będzie ul. Wrocławską i ul. Wodną. 

Po zakończeniu tego etapu prac w takim samym cyklu technologicznym rozpoczną się prace na etapie drugim, na odcinku między ul. Rzeźniczą, a skrzyżowaniem z ul. Łączną, o czym poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem. 

Koszt robót drogowych to ponad 580 tysięcy złotych, z czego prawie 113 tys. zł stanowi wkład Świdnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji,  reszta jest finansowana ze środków Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu. 

Od 15 marca trasy linii autobusów komunikacji miejskiej nr 7, 41,43 i 52 ulegną zmianie:

  • dla linii  7, 41 i 43 (kierunek Szarych Szeregów)

(trasa objazdu: od skrzyżowania ulic Wrocławska /1 Maja, przejazd do ulicy Kościelnej, zjazd do ulicy Saperów, dalej kontynuacja ul. Wrocławską po normalnej trasie przejazdu). 

Czas odjazdu autobusów linii nr 7 zostanie przyspieszony na wszystkich przystankach poprzedzających objazd o 5 minut.

  • dla linii 52

(trasa objazdu: od skrzyżowania ulic Saperów /Wrocławska,  przejazd ul. Wrocławską do skrzyżowania z ul. Wodną, przejazd ul. Wodną {przystanek zastępczy}, dalej po normalnej trasie przejazdu). Z obsługi na linii nr 52 wyłączone zostaną przystanki przy ul. Rzeźniczej i ul. Mieszka I. 

Przewiduje się, że zmiany te obowiązywać będą do końca czerwca. 


fot. Wiktoria Gąsowska, praktyka uczniowska ZSE

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 12 godz temu
1
czwartek, 15.4.2021 12:50
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra