[FOTO] Truskawkowa niedziela i Giełda Minarałów na strzegomskim Rynku

niedziela, 19.6.2022 14:00 1016 1

Nie ma wątpliwości, że o Strzegomiu słyszał każdy kolekcjoner minerałów. Śmiało można powiedzieć, że strzegomskie minerały dostępne są w większej czy mniejszej ilości na każdej giełdzie minerałów i w każdym muzeum geologicznym w naszym kraju. Również każdy kolekcjoner posiada chociażby kilka strzegomskich okazów. Wszystko za sprawą masywu granitoidowego Strzegom-Sobótka, który dostarcza jednych z najbardziej cenionych okazów mineralogicznych w Polsce. Rozmawiając z zagranicznymi kolekcjonerami zaraz po Machowie, bursztynie czy krzemieniu pasiastym, z całą pewnością musi paść hasło Strzegom.

Od rana trwa XXXVI Giełda Minerałów w Strzegomiu, a jej tradycja sięga 1978 roku.

Możemy zobaczyć agaty, kwarce, turkusy i inne minerały z całego świata. Na imprezie znajdziecie Państwo również  niepowtarzalną biżuterię  z kamieni np. szmaragdów, rubinów czy też szafirów,  robioną przez wystawców i charakteryzującą się  bogatym wzornictwem.

Na strzegomskim Rynku trwa też "Truskawkowa niedziela", gdzie swoje wyroby i przetwory truskawkowe prezentują Sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Strzegom.

Na zakończenie Święta Granitu Strzegomskiego, o godzinie 18 wystąpi Orkiestra Na Dużym Rowerze, o godzinie 19 Dawid Kwiatkowski i o godzinie 20:30 zespół Wilki.

 

foto Mariusz Ordyniec

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

POCIĄG DO SOBÓTKI JUŻ NA PERONIE poniedziałek, 20.06.2022 15:58
https://youtu.be/xTHzqcDPiKQ