[FOTO]Świdniczanka zdobyła medal na Mistrzostwach Polski Seniorów i Seniorek w Boksie Olimpijskim

piątek, 9.12.2022 16:38 1785 1

Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w Boksie Olimpijskim zakończyły się dużym sukcesem dla świdnickiego Klubu Bokserskiego Respect, bowiem reprezentantka klubu stanęła na podium, dumnie reprezentując miasto.

Wydarzenie to jest najwyższej rangi turniejem bokserskim w kraju, a starcia pięściarskie rozgrywane były w Hali Sportowej Pogoni w Zabrzu, w dniach 03 – 08.12.2022r.

Młoda i niezwykle utalentowana zawodniczka , 19-letnia Karolina Kohutiak, zdobyła dla Świdnicy brązowy medal w kategorii wagowej 50 kilogramów.  Pięściarka pokazała duże umiejętności i serce do walki, nieznacznie przegrywając w półfinale z bardzo doświadczoną Natalią Kuczewską, kadrowiczką i aktualną Młodzieżową Wicemistrzynią Świata w boksie! Bardzo dobrze zaprezentował się również pięściarz Michał Kuliński, reprezentant Świdnicy w kategorii wagowej 75kg. Michał po bardzo zaciętej walce, przegrał na punkty z Bartoszem Gołębiewskim, reprezentantem kadry Polski, który finalnie zdobył swój piąty tytuł Mistrza Polski.