[FOTO] Ruszyła gruntowna modernizacja basenu letniego

czwartek, 6.5.2021 12:27 4369 5

To jedna z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców Świdnicy inwestycji. Od lat zaniedbywany basen letni odzyska w końcu blask i stanie się miejscem chętnie odwiedzanym przez amatorów kąpieli. Prace remontowe właśnie się ruszyły, a rozpoczęły się od usuwania powierzchni betonowej z niecek.

Droga do wyłonienia firmy, która realizować będzie projekt była kręta i wyboista. Kilka ogłoszonych na przestrzeni ostatnich lat przetargów zostało unieważnionych, by finalnie w grudniu 2020 roku wyłonić wreszcie wykonawcę, czyli firmę TRANSCOM Sp. z o.o. z Katowic.

Kompleks basenów to prawie stuletni obiekt, który wymaga przebudowy, aby dostosować go do obecnie panujących standardów.

Przypomnijmy, że najkorzystniejsza oferta opiewała na kwotę 30 497 850 zł. To mniej niż spodziewało się miasto, przygotowując budżet na tę inwestycję na poziomie 35 mln zł.

Sama inwestycja realizowana będzie w formule „zaprojektuj - wybuduj”. Jej zakres obejmie opracowanie dokumentacji projektowej oraz przebudowę kompleksu, czyli: budowę stalowych niecek basenów o łącznej powierzchni ponad 2,5 tys. m2 wraz z wyposażeniem, zjeżdżalni, wodnego placu zabaw, tarasów wraz z żaglami solarnymi, trybun, altan wypoczynkowych, wieży ratowniczej, przebieralni, budynku technologii basenowej wraz z zagospodarowaniem terenu, infrastrukturą komunikacyjną, małą architekturą oraz nasadzeniem zieleni. Wykonany zostanie także demontaż, oczyszczenie i ponowny montaż dwóch zabytkowych rzeźb. 

Nowością na kąpielisku będzie wodny plac zabaw z dwoma zjeżdżalniami i wieloma urządzeniami zabawowymi dla dzieci. Znajdą się tam m. in.: armatki wodne, wiadra przelewowe, tryskające dysze w kształcie jeżyków, liści czy też muchomorów. Kolejną atrakcją dla nieco starszych amatorów wodnych kąpieli będzie 60-metrowa zjeżdżalnia rurowa oraz 15-metrowa zjeżdżalnia jednotorowa. Baseny rekreacyjne wyposażone zostaną w platformy dla osób niepełnosprawnych, a wśród urządzeń wodnych znajdą się m.in.: dzika rzeka, kula generująca fale, gejzery powietrzne, ścieka pontonowa czy też przyrządy do masażu. Dla szukających ochłody i cienia przygotowane zostaną altany na lekkiej konstrukcji drewnianej z zadaszeniem materiałowym zsuwanym. Nie zabraknie również przebieralni, siedzisk i ławek. 

Basen będzie udostępniony mieszkańcom w 2023 roku. 

Przeczytaj komentarze (5)

Komentarze (5)

Śmieszek piątek, 07.05.2021 05:30
Kto tom firmę wybral to będzie poraszka wielka
czwartek, 06.05.2021 14:12
Remont może i potrzebny, ale koszty dużo za duże.
Dudek piątek, 07.05.2021 09:33
No i następny kosztorysant się znalazł. Pierdoła
piątek, 07.05.2021 21:11
Aquapark Wrocław: https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,bud
owa-nowego-aquaparku-wmurowali-kapsule-c
zasu-z-maseczka-w-srodku-zdjecia,wia5-32
73-58465.html
piątek, 07.05.2021 21:08
Hej pierdoło Dudek, we Wrocławiu na Brochowie budują dwupoziomowy aquapark...