[FOTO] Rozpoczęcie Adwentu w Przedszkolu św. Jadwigi w Morawie

czwartek, 2.12.2021 10:51 533 0

Adwent jest wyjątkowym czasem w ciągu całego roku. Wszyscy oczekujemy wtedy na Święta Bożego Narodzenia i staramy się do nich jak najlepiej przygotować. W Przedszkolu św. Jadwigi w Morawie jest to magiczny czas, który celebrujemy wszyscy razem poprzez wspólne kultywowanie naszych przedszkolnych tradycji.

Do jednej z nich należy uroczyste rozpoczęcie Adwentu poprzez zapalenie pierwszej świecy na wieńcu adwentowym, który przepięknie przyozdobiły nasze przedszkolaki. Następnie panie zapoznały dzieci z kolejnym symbolem adwentowym, jakim jest kalendarz. W salach obu grup zawisły na ścianach tajemnicze "okienka", skrywające zadania do wykonania dla dzieci. Każdego dnia przedszkolaki będą wykonywać po jednym poleceniu z kalendarza. Gdy ostatnie wyzwanie zostanie wykonane będzie to znak, że właśnie rozpoczynają się święta. Każde dziecko będzie też odliczać dni do Bożego Narodzenia w swoim domu, wykorzystując do tego słodki kalendarz, który otrzymało w prezencie od pani dyrektor.

Przed nami dużo pracy… Czeka nas ubieranie choinki, pieczenie pierniczków, przygotowywanie stroików i świątecznych upominków, ale my się pracy nie boimy i z kolędą na ustach czekamy na ten wyjątkowy - jedyny - dzień w roku.

Źródło: strzegom.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)