[FOTO] Przebadali mieszkańców powiatu

sobota, 17.11.2018 17:00 3898 0

USG tarczycy, badanie wzorku, porady fizjoterapeutów, profilaktyka raka piersi - to tylko niektóre punkty z programu szerokiej gamy badań, których kolejna edycja odbyła się w sobotę, 17 listopada w Galerii  Świdnickiej.

Przygotowana oferta cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród mieszkańców a do stanowisk od godziny 14 ustawiały się kolejki. Była to niewątpliwie doskonała okazja do sprawdzenia stanu swojego zdrowia, bez zbędnego czekania do specjalistów. 

Zbyt wysoki poziom glukozy czy cholesterolu może być niebezpieczny dla życia pacjenta, dlatego tak ważna jest okresowa kontrola tych parametrów. Te badania, jak podkreślają lekarze, są szczególnie ważne dla seniorów. Stąd trwająca od lat wspólna akcja centrum handlowego, powiatu świdnickiego i szpitala Latawiec. 

W trakcie akcji przeprowadzano także przesiewowe badanie wzroku, badanie stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu u osób palących. Wykonano także przeglądy dentystyczne, oraz spirometrię. Nie zabrakło także porad psychologa, fizjoterapeuty czy dietetyka.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)