komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

sobota, 25 maja 2019

Grzegorza, Urbana

[FOTO] Powstaną nowe miejsca pracy

poniedziałek, 3.12.2018 14:04 , komentarze: 0 , odsłony: 4180
kategorie artykułu:

W rekordowym szybkim tempie udało się zakończyć prace budowlane związane z realizacją terenów inwestycyjnych. Uzbrojone działki czekają na firmy, które chciałyby rozpocząć lub kontynuować swoją działalność  na terenie gminy Jaworzyna Śląska, nieopodal wsi Pasieczna.

Do niewątpliwych walorów tego dosyć rozległego terenu należy przede wszystkim bliska odległość do drogi s3 i autostrady a4, oraz sąsiedztwo linii kolejowej. Wartość całego projektu wyniosła nieco ponad 9,5 miliona złotych, z czego aż 6,5 miliona stanowiło unijne dofinansowanie pozyskane w ramach Aglomeracji Wałbrzyskiej. Warto podkreślić, że tylko jedynej gminie z całej aglomeracji, czyli właśnie Jaworzynie Śląskiej, udało się takie wsparcie otrzymać. 

- Jest to jedno z większych zadań, które udało nam się zrealizować. Zakres prac obejmował przygotowanie 6 ha gruntów pod inwestycję. Działki zostały uzbrojone w sieć kanalizacyjną, wodną, infrastrukturę drogową. Sam teren nie jest obszarowo duży, ale wiemy już, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to będziemy go powiększać. Teraz czekamy na potencjalnych inwestorów, mam nadzieję, że wkrótce pojawią się tu firmy, które będą zatrudniać naszych mieszkańców. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt dochodów gminy, które z pewnością ulegną zwiększeniu - mówi burmistrz Jaworzyny Śl., Grzegorz Grzegorzewicz.

 

Wasze komentarze


środa, 22.5.2019 09:36
6
środa, 22.5.2019 08:15
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
KOLONIE nad morzem
KOLONIE nad morzem