[FOTO] Posadzili cebulki, wiosną stworzą Pola Nadziei

poniedziałek, 11.10.2021 13:48 880 2

Przedstawiciele świdnickiego hospicjum, samorządowcy, harcerze, przedstawiciele organizacji pozarządowych wspólnie z przedszkolakami zasadzili tysiące cebulek żonkili, które wiosną, gdy zakwitną, stworzą pola nadziei – symbol jedności i wsparcia z osobami chorymi na raka.

Po raz czwarty przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Świdnicy zaprosili do udziału w akcji „Pola Nadziei”. W poniedziałek 11 października na placu Grunwaldzkim zasadzono 1600 cebulek żonkili. Wiosną, gdy zakwitną, będą rozdawane przechodniom. Wszystko po to, by zwrócić uwagę na osoby chore na nowotwory i ich rodziny, wesprzeć ich w tej trudnej walce. – Chcemy dzisiaj prosić, dzielcie się nadzieją, zwracajcie uwagę na innych. Gest ma bardzo duże znaczenie – mówiła prezes hospicjum Gabriela Kaczkowska.

Tradycyjnie w akcji udział wzięli przedstawiciele samorządów wspierających hospicjum i najmłodsi mieszkańcy Świdnicy – przedszkolaki. – Sadźcie cebulki nie tylko tutaj, ale też w domach i pamiętajcie, jak ważna jest troska o innych. Zwróćcie uwagę na sąsiadów, może ktoś potrzebuje pomocy -  mówił wiceprezydent Świdnicy Szymon Chojnowski. – Dzielcie się nadzieją, nieście ją w świat – zachęcał starosta świdnicki Piotr Fedorowicz.

„Pola Nadziei” to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei i tworzeniu „pól nadziei”. Akcja ta ma uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących w najbliższej okolicy. W Świdnicy akcja realizowana jest od czterech lat.

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

poniedziałek, 11.10.2021 15:21
Trzeba było dać pieniądze hospicjum, a nie wydawać na "tysiące...
puste gesty poniedziałek, 11.10.2021 15:18
Nikt (a szczególnie chorzy) z tych kwiatków nie będzie miał