[FOTO] Pobiegli na wieżę

niedziela, 4.9.2016 09:50 4471 0

60 zawodników ustawiło się na starcie tegorocznej, trzeciej edycji Biegu na Wieżę ratuszową w Świdnicy. Do pokonania było łącznie 400 metrów wokół Rynku i dokładnie 222 schody na górę wieży. Kto był najlepszy?

Wśród kobiet piąta z czasem 3,15 była Magdalena Ociepa, czwarta z czasem 3,11 Anna Juszczak, trzecia Agnieszka Myszka, która dystans pokonała w czasie 3.10, drugie miejsce zajęła Patrycja Kozak z czasem 3,06. Najlepsza wśród kobiet okazała się Bożena Morawska, która osiągnęła czas 2,54.

Wśród panów piąte miejsce zajął Łukasz Kozłowski z czasem 2.10, czwarty był Mateusz Zalewski z czasem 2.09. Miejsce trzecie należy do Wojciecha Grześków, który osiągnął czas 2,04 i był o dwie setne sekundy gorszy od Mateusza Ślepokury z miejsca drugiego. Najlepszy okazał się Jakub Janiszewski z czasem 2,02. Nagrodę otrzymał też najstarszy uczestnik biegu, 61-letni Stanisław Miętkiewicz.

Zdobywcy trzech pierwszych lokat otrzymali puchary, dyplomy i talony do wykorzystania w sklepie sportowym.