[FOTO] Pierwszy dzwonek zabrzmiał

środa, 1.9.2021 10:02 3388 1

Po długiej, pandemicznej przerwie uczniowie 1 września wrócili do szkół. Miejskie, uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy.

Ostatnie czasy dla edukacji są wyjątkowo ciężkie. Panująca od ponad półtora roku pandemia koronawirusa sprawiła, że większość roczników zmuszona była do nauki zdalnej. A ta niestety niesie ze sobą więcej minusów niż plusów. Dlatego tym chętniej po przerwie uczniowie wracają do szkolnych ław podkreślając, że tęsknili przede wszystkim za kolegami i  koleżankami. 

Na dzieci oraz młodzież czekali też niecierpliwie nauczyciele, dla których poprzedni rok szkolny stanowił nie lada wyzwanie. 

Swoją przygodę z nauką rozpoczęły pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy. Serdecznie najmłodszych oraz ich rodziców powitała dyrektorka placówki Violetta Skibicka.

- Dzisiaj rozpoczynacie rok szkolny, zaczną się obowiązki, ale nie zabraknie też radości chociażby ze spotkań z kolegami i koleżankami. By tak jednak było musimy pamiętać, że wciąż żyjemy w cieniu pandemii i musimy wszyscy zachować specjalne środki ostrożności. Życzę Wam żeby szkolną rzeczywistość przedzierały dni radosne - podkreślała dyrektorka.

W Świdnicy naukę w szkołach podstawowych rozpocznie 4 456 uczniów, w tym w szkołach publicznych - 3 955 i w szkołach niepublicznych – 501. 

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

środa, 01.09.2021 16:02
kochane dzieciaczki - az miło popatrzeć, że nie zamknięci w