komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

piątek, 20 lipca 2018

Czeslawa, Hieronima

[FOTO] Na stadionie praca wre

środa, 4.7.2018 11:13 , komentarze: 4 , odsłony: 1143
kategorie artykułu:

Wszystko wskazuje na to, że po perturbacjach miasta z poprzednim wykonawcą prace związane z gruntowną przebudową stadionu miejskiego w Świdnicy przy ulicy Śląskiej zakończą się w planowanym terminie.

Po tym jak wypowiedziano umowę firmie Saltex, w marcu tego roku nowym wykonawcą, który przejął rozpoczętą budowę zostało konsorcjum - DABRO-BAU Firma Handlowo-Usługowa Paweł Dąbrowski - lider w partnerstwie ze spółką „BUD-ZIEM. Koszt realizacji zadania to 7 mln 117 tys. zł.

Inwestycja objęła przebudowę płyty głównej boiska o nawierzchni trawiastej układanej z rolki wraz z instalacją nawadniającą, budowę bieżni lekkoatletycznej o nawierzchni syntetycznej, budowę urządzeń lekkoatletycznych oraz przebudowę trybun wraz z zadaszeniem i budynkiem spikera.

Stadion będzie dostosowany do wymogów kategorii V B wg wytycznych Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i IAAF – Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych oraz dla wymagań licencyjnych Polskiego Związku Piłki Nożnej w zakresie infrastruktury piłkarskiej dla obiektów min. III ligi.

Na arenie stadionu znajdzie się zestaw urządzeń lekkoatletycznych: skocznia do skoku wzwyż, w dal, trójskoku, dwuścieżkowa skocznia do skoku o tyczce, rów z wodą do biegu z przeszkodami, rzutnia do pchnięcia kulą, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem oraz dwie rzutnie do rzutu oszczepem. Czterotorowa okólna bieżnia 400 metrowa (na dystansie 100 metrów – sześć torów) zostanie oświetlona. Trybuny na 999 miejsc będą częściowo zadaszone (ok. 500 miejsc), a cały obiekt zostanie nagłośniony i objęty monitoringiem.

W tej chwili zakończono już prace związane z budową trybun. Lada dzień położona do końca zostanie również nawierzchnia trawy.

Termin realizacji inwestycji określony w warunkach przetargowych to wrzesień tego roku.

 

Wasze komentarze

robią na szybkiego bubli narobią i po co to ?
środa, 04.07.2018 13:14 autor:
Kołku to jest normalne tempo
piątek, 06.07.2018 10:47 autor:
niestety zamówienia publiczne mają to do siebie że mają gdzieś...
środa, 04.07.2018 21:22 autor: Chory tylko psychicznie
środa, 18.7.2018 09:04
1
wtorek, 17.7.2018 09:45
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Miral
Miral
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Auto Max
Auto Max
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra