[FOTO] KGW "Olszanianki" w Minieurolandzie

poniedziałek, 29.11.2021 12:38 196 0

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich ,,Olszanianki" z Olszan wybrały się na początku listopada na wycieczkę do Minieurolandu Parku Miniatur koło Kłodzka, gdzie na obszarze 2 ha zgromadzono 40 miniatur znanych obiektów architektonicznych z Dolnego Śląska, Europy i Ameryki Północnej.

Wszystkie prace zostały wykonane ręcznie przez rzeźbiarzy zatrudnionych w firmie. Zamek Książ, wrocławski Ratusz, Wieża Eiffla, Big Ben, Fontanna di Trevi, Statua Wolności i wszystkie pozostałe obiekty wzbudzaly zachwyt i podziw.

Minieuroland to również arboretum z rzadkimi okazami drzew i krzewów zachwycających urodą o każdej porze roku.W drodze powrotnej "Olszanianki" wstąpiły do Pijalni Wody w Polanicy Zdroju, gdzie delektowały się smakiem czerpanej od ponad stu lat wody Wielka Pieniawa. Ponadto pooddychaly specyficznym polanickim powietrzem podczas spaceru w parku zdrojowym.

Sama podróż dostarczyła również wielu wrażeń. Wzniesienia, góry i pagórki w jesiennej, kolorowej szacie to widok niezapomniany. Warto było pojechać, poznać nowe miejsca i spędzić dzień w miłym towarzystwie.

Źródło: strzegom.pl

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)