komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 27 lipca 2021

Lilii, Julii

[FOTO] Kąpiel w miejskiej fontannie to kiepski pomysł

niedziela, 20.6.2021 10:56 , komentarze: 0 , odsłony: 2334
kategorie artykułu:

Jak co roku, gdy tylko słupki termometrów poszybują w górę, pojawia się ten sam problem – dzieci kąpiące się w miejskich fontannach. 

- Wysoka temperatura skłania do takich zachowań, jednak pamiętajmy - fontanny posiadają jedynie filtry mechaniczne, które nie usuwają z wody bakterii, co stanowi kolosalne zagrożenie dla osób kąpiących się w tych miejscach - apelują strażnicy miejscy.

Co gorsza, coraz częściej zdarzają się przypadki, gdzie pluskanie się w fontannie odbywa się za zgodą i aprobatą rodziców.

Warto zatem wiedzieć, że fontanny dezynfekowane są co kilka dni, jednak działania te w żaden sposób nie zabezpieczają wody przed namnażaniem się groźnych dla zdrowia drobnoustrojów. W trakcie takiej kąpieli dziecko może zakazić się m.in. paciorkowcami, które spowodować mogą zapalenia gardła a w najgorszym wypadku, także groźne dla życia zapalenie opon mózgowych. W wodzie można znaleźć również bakterie salmonelli, coli typu fekalnego oraz jaja pasożytów pochodzenia odzwierzęcego.

Zdecydowanie bezpieczniejsza jest woda z kurtyn wodnych.

- Apelujemy, aby nie korzystać w ten sposób z tych urządzeń. Natomiast serdecznie zapraszamy wszystkich spragnionych chłodnej bryzy do Rynku, gdzie Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ustawiło kurtynę wodną zasilaną z sieci wodociągowej - mówią strażnicy.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 16 godz temu
2
niedziela, 25.7.2021 13:13
niedziela, 25.7.2021 13:01
piątek, 23.7.2021 13:53
piątek, 23.7.2021 10:29
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica