komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

poniedziałek, 17 grudnia 2018

Olimpii, Lazarza

[FOTO] Jubileusz 25-lecia Sudeckiej Izby Przemysłowo-Handlowej

piątek, 5.10.2018 08:13 , komentarze: 0 , odsłony: 2397
kategorie artykułu:

Powstała 25 lat temu by wspierać przedsiębiorców i sprawiać by ich działalności stale się rozwijała. 4 października w hotelu Esperanto w Świdnicy, odbył się jubileusz Sudeckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Była to znakomita okazja do podsumowań i podziękowań za współpracę.

Sudecka Izba Przemysłowo-Handlowa jest organizacją samorządu gospodarczego. Istnieje od 1993 roku. Swoim zasięgiem działania obejmuje województwo dolnośląskie. Celem nadrzędnym ukierunkowującym wszelką działalność naszej Izby jest podejmowanie szeregu przedsięwzięć wspierających rozwój przedsiębiorczości oraz wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw w regionie. Jako organizacja samorządu gospodarczego regionu świdnickiego, zrzeszamy przede wszystkim przedsiębiorstwa mikro, małe i średnie, poza kilkoma dużymi firmami będącymi wizytówką naszego regionu. Realizując zadania statutowe na rzecz rozwoju przedsiębiorczości Izba współpracuje z organizacjami gospodarczymi, instytucjami i jednostkami samorządu terytorialnego. Ważnym elementem działalności Sudeckiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Świdnicy jest kilkuletnia stała współpraca z izbami i organizacjami otoczenia biznesu z Ukrainy, Republiki Czeskiej i Niemiec. Jej prezydentem od lat jest Ryszard Sobański.

Podczas jubileuszu wręczono również statuetki, które trafiły m.in. do Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich, Miasta Świdnica oraz Dolnośląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

- Ta grupa, która na początku lat 90 skupiła się wówczas wokół izby to byli liderzy tego wolnego rynku. Były to zarówno firmy o charakterze państwowym, spółki komunalne jak i te prywatne. Wtedy przedsiębiorcy musieli postawić wszystko na jedną szalę. Rezygnowali z posad państwowych, ze swojej ugruntowanej pozycji, po to by spróbować sił we własnej działalności. Dziś z satysfakcją stwierdzam, że ta próba się udała - podkreślała prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

 

Wasze komentarze


sobota, 15.12.2018 08:23
3
czwartek, 13.12.2018 11:29
4
środa, 12.12.2018 14:14
7
poniedziałek, 10.12.2018 08:22
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Auto Max
Auto Max
Szpital LATAWIEC
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Broni
Eldomik serwis AGD
SKLEP OGRODNICZY
Kino Cinema3D
TAXI ?widnica
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Sk?ad opa?u Agro
Sk?ad opa?u Agro
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz