komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

piątek, 15 lutego 2019

Jowity, Faustyna

[FOTO] Jesiennie, pomarańczowo, kolorowo na święcie dyni w Wierzbnej

sobota, 6.10.2018 14:31 , komentarze: 0 , odsłony: 2254
kategorie artykułu:

Już po raz trzeci w Wierzbnej odbywa się doroczne Święto Dyni im. Mikołaja Nowosada. W tym roku organizatorom dopisała piękna, słoneczna pogoda. Zabawa potrwa do późnych godzin popołudniowych.

Zdobienie przez najmłodszych dyniowych babeczek, sadzenie białych i czerwonych tulipanów, konkursy na najcięższą dynię, na najsmaczniejsze leczo z dyni, pomarańczowe przebranie czy na najciekawszą rzeźbę. To tylko niektóre atrakcje, które organizatorzy zaplanowali na tegorocznym Święcie Dyni.

Na najmłodszych czekają liczne atrakcje min. ozdabianie dyniowych babeczek czy zabawa z animatorem. Po raz pierwszy nagrodzeni zostaną też ci, którzy przyjdą ubrani w dyniowych kolorach.

Dorośli będą delektować się dyniowymi smakołykami przy muzyce zespołu "Ślad". Miłośników historii z pewnością zainteresują wycieczki historyczne prowadzone przez pracownika GCKiS, archeologa i historyka Bogdana Muchę.

W konkursie na najcięższą dynię zgłoszonych zostało 8 okazów. Dynia Łukasza Żółkiewskiego ze Śmiałowic z wagą 139 kg zdeklasowała konkurencję i zajęła pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajął Michał Starak z Olszan z dynią ważącą 39 kg a trzecie Andrzej Nowak z Wierzbnej, którego dynia ważyła 28 kg.

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 14 godz temu
15
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D