[FOTO] „Dolnośląski Festiwal Nauki” zdalnie w PSP w Kostrzy

piątek, 8.10.2021 14:00 218 0

PSP im. Jana Pawła II w Kostrzy zakończyła swój 2-tygodniowy udział (17-30 września br.) w XXIV edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Zdalna forma imprezy nie przeszkodziła nam cieszyć się naukowymi ciekawostkami. Braliśmy udział w kilku wydarzeniach festiwalowych odpowiednio dopasowanych do wieku uczniów.

Przedszkolaki poznały, jakie ukryte moce mają warzywa i owoce. Zajęcia zostały przeprowadzone przy użyciu scenariusza przesłanego z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego.

Uczniowie klas I-III zostali przeniesieni w „Kolorowy świat małego chemika”. Podczas tych zajęć dowiedzieli się, jak wykonać chemiczne bombki i świetliki, skąd się bierze zima w kolbie, co to jest zegar jodowy, jak stworzyć masę nienewtonowską. Po zakończeniu pokazu przeszli do działania. Z pomocą nauczyciela chemii wykonali kilka doświadczeń samodzielnie.

Siódmoklasiści podczas wydarzenia „Kolorowa chemia” obejrzeli filmy przedstawiające m.in.: chromatografię, destylację, ekstrakcję, krystalizację itp.

Natomiast uczniowie klasy 8 wzięli udział w biologicznym wydarzeniu „Jak odczytać DNA?”, podczas którego izolowali nici DNA z kiwi i banana.

Udział w festiwalu był bodźcem dla uczniów do poszerzania horyzontów i otwartości na to, co może zaoferować świat nauki i pasji tworzenia. Edukacyjny charakter przedsięwzięć sprawił, że były one atrakcyjnym uzupełnieniem dla codziennych zajęć szkolnych.

Źródło: strzegom.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)