[FOTO] Cztery parki, cztery biegi i cztery pory roku. Biegacze opanowali Park Młodzieżowy

niedziela, 2.4.2023 11:54 1361 0

Świdnickie Biegi Parkowe to cykl czterech rywalizacji, które organizowane są w czterech porach roku. Dystans jest ten sam: to około pięciu kilometrów. Zmieniają się jedynie parki w Świdnicy, w których będzie on wyznaczany. Pierwszy z nich już za nami.

 Pierwszy, bieg wiosenny, odbył się 2 kwietnia w parku Młodzieżowym przy ul. Armii Krajowej w Świdnicy. Kolejny z nich, bieg letni, odbędzie 18 czerwca w parku Sikorskiego przy ul. Władysława Sikorskiego. Bieg jesienny zostanie zorganizowany 3 września w parku Strzelnica przy ul. Strzegomskiej. Natomiast ostatni, finałowy bieg zimowy - 3 grudnia w parku Centralnym przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej.

 Cztery świdnickie parki, cztery biegi i cztery pory roku - to świetny pomysł na spędzanie niedzielnego poranku! Wszystkie biegi odbędą się na dystansie około 5 km, więc jest odpowiedni dla wszystkich biegaczy. Można wziąć udział w jednym biegu, w dwóch, a nawet w trzech, jednak do głównej klasyfikacji końcowej brani są pod uwagę tylko ci zawodnicy, którzy zmierzą się ze wszystkimi świdnickimi parkami.

 Organizator wydarzenia zapewnia profesjonalny pomiar czasu, obsługę biegu przez sędziów PZLA, numery startowe, wodę oraz poczęstunek. Dla wszystkich zawodników przewidziane są medale, dla najlepszych w kategoriach wiekowych nagrody rzeczowe, a dla zwycięzców GRAND PRIX - nagrody finansowe.

 Wyniki pierwszego biegu:

Mężczyźni:
1. Jan Kaczor – 16:59
2. Bartłomiej Wojsław – 18:00
3. Dariusz Szczepanik – 18:18

Kobiety:
1. Sonia Rozumkiewicz – 20:53
2. Agnieszka Kwiatowska – 24:33
3. Agnieszka Cichowicz – 24:53

Szczegółowe wyniki tutaj: https://wyniki.datasport.pl/results4033/indexnew.php

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)