Żelazno: Klub robótek ręcznych i „Zaczarowana zagroda” [FOTO]

środa, 15.3.2023 15:07 171 0

Filia Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Żelaźnie uczciła 61. rocznicę śmierci Aliny Centkiewicz, współautorki książki „Zaczarowana zagroda”. Na zaczarowanych zajęciach pojawiły się dzieci z klasy drugiej miejscowej Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz stali klubowicze.

Czesław i Alina Centkiewiczowie, to polscy  podróżnicy, którym nie był obcy świat lodów i wypraw polarnych. Bardzo dużo pisali o świecie, w którym dominowały dwa kolory: czarny i biały. Ich książki, zwłaszcza dla dzieci są otoczone mgiełką tajemniczości. Emanują intrygującą atmosferą, co z kolei powoduje, że młody czytelnik nie może się doczekać rozwiązania zagadki w „Zaczarowanej zagrodzie”.

Nasi goście zastanawiali się, jak nie umiejące latać pingwiny mogły wydostać się z zagrody na wolność? Dzięki przeczytanemu tekstowi mogły poczuć smak przygody, poznać inne kultury oraz tajniki sztuki przetrwania w trudnych i nowych warunkach.

Dzieci poczuły ten klimat i rozbudziły w sobie apetyt na piękno przyrody. Więc, za namową bibliotekarki Romy udały się do świata wyobraźni samych  autorów. Zainspirowane, przystąpiły do zbudowania zaczarowanej zagrody, w której rządził pingwin Elegancik.

Uczestnikom dużo radości sprawiło zrobienie samych pingwinów, które wyróżniały się kolorowymi czuprynkami. Jak widać na załączonych zdjęciach jest też stacja badawcza i mury okalające zagrodę. [-]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)