XV Festiwal Pieśni Patriotycznych w Szalejowie Dolnym

wtorek, 16.11.2021 11:03 885 0

Gaude Mater Polonia – polski średniowieczny hymn ku czci św. Stanisława ze Szczepanowa, w pięknym wykonaniu Chóru Concerto Glacensis pod batutą Katarzyny Mąki-Żelazko, rozpoczął XV edycję Festiwalu Pieśni Patriotycznych w Szalejowie Dolnym. 

Gminne wydarzenie z udziałem dzieci, młodzieży, chórów, zespołów ludowych i oczywiście gospodarzy gminy – wójta Zbigniewa Tura i przewodniczącego RG Ryszarda Jastrzębskiego za każdym razem staje się kilkupokoleniową sceną z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Tak było i w tym roku. Dzieci z Przedszkola Gminnego w Szalejowie Dolnym pod opieką p. Agnieszki Jabłońskiej-Leszczak wystąpiły w przedstawieniu 11 listopada, a uczniowie ósmej klasy Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Szalejowie Górnym pod opieką p. Katarzyny Radzimierskiej-Tracz zaprezentowali program słowno-muzyczny o wolności.

Na scenie Domu Ludowego w Szalejowie Dolnym rozbrzmiewały: „Jak długo na Wawelu”, „Przybyli ułani”, „Serce w plecaku”, „Maszeruje wojsko” pieśń „Ojczyzno ma” i wiele innych utworów w klimacie narodowego święta. Tutaj mieliśmy okazję wysłuchać ich w wykonaniu zespołów: „Kumy” z Krosnowic, „Górnianki” z Jaszkowej Górnej, „Słowianki” z Bierkowic, „Jaskier” z Ołdrzychowic Kł., „Marzenie” Gminy Kłodzko, „Śpiewanki” ze Starego Wielisławia „Róża Kłodzka” z Żelazna, a także Chóru Sołtysów im. P. Ćwichuły oraz p. Stanisławy z zespołu „Szalejowianki”.

Głównymi organizatorami XV Festiwalu Pieśni Patriotycznych byli Sołectwo Szalejów Górny i Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Ołdrzychowicach Kł.

Gmina Kłodzko 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)