Wójt gminy Kłodzko czytał dzieciom [Foto]

środa, 22.6.2022 13:35 493 0

Tegoroczna, czerwcowa ogólnopolska akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom” realizowana była pod hasłem – Polscy autorzy dla klimatu. Na terenie gminy wiejskiej Kłodzko różni goście czytali dzieciom polskich i zagranicznych autorów. Moderatorem spotkań eko była Mariola Huzar – dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko.

W Filii bibliotecznej w Wojborzu wyzwanie podjął osobiście Wójt Gminy Kłodzko Zbigniew Tur. Słuchaczami czytania byli uczniowie miejscowej Szkoły Podstawowej. Akcja rozpoczęła się od przeczytania książeczki pt. „Tomek staje się eko” autorstwa Estelle Meens Genevieve Rousseau. W szkole Tomek dowiedział się, jak pomóc Ziemi przez sortowanie i recykling. W domu wcielił te pomysły w życie...

Na swój własny sposób! Opowieść była zaczynkiem do debaty o zmianach klimatycznych, o przeciwdziałaniu zanieczyszczaniu powietrza, a także o tym, jak sami dbamy o swoje otoczenie, aby je chronić przed negatywnymi skutkami. Dzieci opowiadały wójtowi o segregacji śmieci, o oszczędzaniu wody i energii. Wśród naszej młodej publiczności też znalazł się „Tomek”, który miał wiele do powiedzenia i jeszcze więcej pytań. Pan Wójt opowiedział dzieciom, jakie działania prowadzi Urząd Gminy, aby chronić i zapobiegać klimatycznym zmianom. Inwestycje, programy środowiskowe, przepisy prawa lokalnego, lekcje edukacyjne.

Dyskusja była bardzo ożywiona, czemu przysłuchiwali się Bartłomiej Bloch – dyrektor SP oraz Iwona Janoszek Badecka – sołtys wsi.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)