W powiecie kłodzkim jest już 2548 honorowych krwiodawców

piątek, 25.1.2019 12:37 2847 0

Kłodzko jest miejscem magicznym, nie tylko dlatego że jest tu wiele ciekawych obiektów architektonicznych, ale dlatego że żyją tam ludzie o wielkich sercach – Krwiodawcy.

Na terenie tym jest 2548 zarejestrowanych dawców. Liczymy, że aktualny rok przyniesie nowych Honorowych Dawców Krwi. Zaangażowanie ludzi, powoduje że stany krwi są na optymalnym poziomie, co prowadzi do zabezpieczenia jednostek medycznych w ten lek.

Krwi nie da się wyprodukować, tylko człowiek jest w stanie przekazać ten cenny dar. Wystarczy 450 ml, by uratować aż trzy osoby.

Nie możemy jednak przestać się angażować, ponieważ potrzeby stale rosną. Krew wykorzystywana jest w przypadku: masywnego krwotoku, czyli gdy doszło do nagłej i znacznej utraty krwi (30-60%) podczas zabiegów chirurgicznych, przy dializie i krążeniu pozaustrojowym, przy przetoczeniach wymiennych. Jest niezbędnym składnikiem leczenia chorób o podłożu immunologicznym, w profilaktyce konfliktu serologicznego między matką a płodem, w celu zapobiegania niektórym chorobom zakaźnym oraz hipoproteinemii (niedobiałczenia krwi), czyli stanach niedoboru białek w tkankach i narządach. Krew może być potrzebna zarówno noworodkowi jak i seniorowi.

Należy podkreślić, że potencjalny dawca ma wykonywany komplet badań i jest dokładnie przebadany przez lekarza(bezpłatnie!) do 6 razy w roku. Jak widzimy nie tylko satysfakcja jest wartością, ale także profilaktyka. Zapraszamy codziennie do punktu poboru krwi.Czekamy na Państwa przy NZOZ ul. Szpitalna 1, w godzinach: 7:30 – 11.30

źródło: Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Dodaj komentarz

Komentarze (0)