Uroczysta gala zakończenia projektu Erasmus+ w Polanicy-Zdroju [Foto, Wideo]

wtorek, 26.3.2019 15:20 5601 0

Od sierpnia 2017 roku uczniowie Regionalnej Szkoły Turystycznej w Polanicy-Zdroju realizowali projekt pn. "Praktyczne kształcenie mistrzów na turystycznym rynku pracy". Zadanie finansowane było przez Unię Europejską w ramach funduszy Erasmus+ „Praktyczne kształcenie mistrzów na turystycznym rynku pracy”, a jego podsumowanie odbyło się podczas uroczystej gali zorganizowanej 26 marca w polanickim Teatrze Zdrojowym.

- W projekcie wzięło udział 53 uczniów, którzy wyjeżdżali wraz z opiekunami w trzech grupach do Irlandii.  Celem programu było poszerzenie innowacyjności w kształceniu oraz umożliwienie młodzieży nabrania pewności siebie, motywacja do nauki języka i poznawania innych kultur. Młodzież wróciła zadowolona,  z nowymi umiejętnościami i otrzymała certyfikaty. Nasi uczniowie poznali rodziny goszczące, co również było dużym wyzwaniem i oderwaniem od domu rodzinnego - mówi Beata Dreszer, dyrektor Regionalnej Szkoły Turystycznej z Polanicy-Zdroju.

Podczas oficjalnej prezentacji efektów projektu Erasmus+ realizowanego przez Regionalną Szkołę Turystyczną nastąpiło uroczyste wręczenie certyfikatów uczestnikom 3 grupy mobilnościowej. Nadany został również tytuł "Przyjaciela szkoły". 

- Podczas dzisiejszej uroczystości wręczyliśmy uczniom certyfikaty, które dają im duże możliwości. To jest dokument, który otwiera drzwi przez pracodawców na całym świecie ponieważ projekty ERASMUS+ są za granicą bardzo kojarzone z wysokimi kompetencjami i umiejętnościami uczniów - wyjaśnia dyrektor placówki. - Tytuł "Przyjaciela szkoły" otrzymał Eamonn O'Brien,. Irlandczyk, dzięki któremu druga i trzecia grupa czuła się tam pewniej. Jest on pracownikiem biura Your International Training, pomagał tam na co dzień naszej młodzieży i umożliwiał kontakty z pracodawcami. 

W programie gali nie zabrakło take występów artystycznych oraz prezentacji filmu promocyjnego Regionalnej Szkoły Turystycznej, który przygotował portal Doba.pl. 


Program zwieńczyła prelekcja pn. „Nowoczesne idee kształcenia zawodowego w Regionalnej Szkole Turystycznej” Forum Zawodoznawcze część 1 - „Przykłady Dobrych Praktyk”. 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)