Uczestnicy tragicznych wydarzeń na kłodzkiej promenadzie przesłuchani. Co zeznali?

piątek, 28.5.2021 09:44 14808

Znamy nowe okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia, jakie miało miejsce w nocy z 25 na 26 maja na kłodzkiej promenadzie. Prowadząca sprawę Prokuratura Rejonowa w Kłodzku przesłuchała już wszystkich uczestników zajścia, w wyniku którego śmierć poniósł 19-letni mężczyzna. 

Przypomnijmy, że dramatyczne w skutkach zdarzenia rozegrały się na kłodzkiej promenadzie (ul. Wyspiańskiego) w nocy z 25 na 26 maja. Pierwsze, nieoficjalne informacje mówiły o tym, iż do przebywających tam dwóch par, podeszło dwóch mężczyzn. Doszło między nimi do sprzeczki, a kolejno do szarpaniny, w trakcie której mężczyźni przebywający z dziewczynami zostali dźgnięci nożem. W wyniku zdarzenia 19-latek zmarł, a jego 26-letni kolega z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. 

Do sprawy zatrzymano dwóch mieszkańców Kłodzka w wieku 20 i 27 lat. Starszemu z nich przedstawiono zarzut zabójstwa, a także usiłowania zabójstwa. Mężczyzna przyznał się do popełnionej zbrodni i wyjaśnił, iż działał w obronie koniecznej. W czwartek, 27 maja przeprowadzone zostały także czynności z udziałem drugiego zatrzymanego w tej sprawie, 20-latka. 

- 20-latek został przesłuchany w charakterze świadka, złożył obszerne zeznania dotyczące tego zdarzenia i po przesłuchaniu został zwolniony do domu. Materiał dowody wskazuje na to, iż całą sytuację konfliktową sprowokowali pokrzywdzeni, którzy zaatakowali dwóch mężczyzn. Te okoliczności zostały także potwierdzone przez przesłuchiwanego 20-latka - informuje Jan Sałacki z Prokuratury Rejonowej w Kłodzku. 

Mężczyzna wyjaśnił również, iż o tym, że zdarzenie miało tragiczne w skutkach konsekwencje dowiedzieli się dzień później, z doniesień medialnych. Wtedy też 20-latek sam zgłosił się na policję.

W sprawie przesłuchane zostały już wszystkie osoby, które uczestniczyły w zdarzeniu. Ich wersje co do okoliczności i przebiegu są zbieżne.

Śledczy wskazują,  iż głównym czynnikiem był spożyty w nadmiarze alkohol.  

W piątek, 28 maja odbędzie się także posiedzenie, podczas którego sąd zadecyduje o tymczasowym areszcie dla 27-latka. 

 

Czytaj także: 

19-latka ugodzono nożem w klatkę piersiową. Sprawca ukrył się później w jednym z mieszkań na terenie gminy Kłodzko [Wideo]

27-latek przyznał się do zabójstwa na promenadzie. Wyjaśnił, iż działał w obronie koniecznej

Zabójstwo w Kłodzku? Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn

Tragedia na kłodzkiej promenadzie. Nie żyje 19-latek [Foto]