Sylwia Winnik na spotkaniu z młodymi czytelnikami [Foto]

czwartek, 23.6.2022 13:38 168 0

Przypomnijmy – tegoroczna kampania społeczna „Cała Polska czyta dzieciom” odbywa się pod hasłem „Polscy autorzy dla klimatu”, co oznacza, że ze szczególną estymą traktujemy w tym roku i przedstawiamy twórczość rodzimych pisarzy. Natomiast XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, który odbył się w Gminie Kłodzko w dniach 2-13 czerwca 2022r. miał na celu pokazanie, co polscy autorzy piszą i jak nas mobilizują do walki z globalnym ociepleniem i niszczeniem naturalnego środowiska.

W bibliotece w Bierkowicach książkę pt. „Świnka Peppa. Bliżej natury. Lekcja przyrody” autorstwa Agnieszki Ostojskiej-Badziak przeczytała pisarka i reportażystka Sylwia Winnik. Niebawem na rynku wydawniczym ukaże się nowa książki Pani Sylwii skierowana do dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dzieci z miejscowego Przedszkola Gminnego z zapartym tchem słuchały o tym, jak Peppa i jej przyjaciele uczestniczą w zajęciach, podczas których sprzątają leśną polanę i sadzą drzewa. Dowiadują się przy tym, jakie zwierzęta trzeba chronić. Dlaczego warto troszczyć się o przyrodę? Jak mogą to robić mali i duzi? Seria Bliżej Natury, której bohaterami są ulubione postaci z bajek, w przystępny sposób zaznajamia małych czytelników z tak ważnymi aspektami dbania o środowisko jak recykling czy ochrona rzadkich gatunków zwierząt. Dla uczestników inaugurującego spotkania został ogłoszony konkurs rysunkowy na „Drzewo” na podstawie „Opowieści z zielonego parku” autorstwa Katarzyny Wychowaniec.

Oto wyniki:
1 miejsce dla Filipa Jankowskiego, Natalii Humeńczuk i Kornelii Piekarczyk
2 miejsce dla Konrada Mrugacza
3 miejsce dla Amelii Hoffmann Wyróżnienia dla Martynki Malec, Laury Podgórskiej, Marysi Szuberskiej, Julii Górskiej i Sofii Kędzierskiej. Wszystkim gratulujemy talentów!!!

Moderatorem spotkania oraz czytania o ekologii była Mariola Huzar – dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko.

- Nasz czytający gość poczuł się świetnie w nowej roli… Spotkanie było inspiracją dla obu stron… Niebawem zobaczymy się z pisarką w innej bibliotece na terenie gminy wiejskiej Kłodzko - zapowiada  Mariola Huzar .

Dodaj komentarz

Komentarze (0)