Suszyna z suszu słynie

środa, 26.10.2016 10:50 2155 1

Warzywa, owoce, kwiaty i oczywiście zioła - wszystko wyhodowane i ususzone w Suszynie, Efekty tych prac zaprezentowane zostały podczas corocznego Święta Suszu. W tym roku odbyła się już czwarta edycja tej imprezy. 

Święto Suszu organizowane jest zawsze o tej porze roku, ale przygotowania trwają co najmniej od wiosny. Mieszkańcy tej miejscowości sieją zioła, organizują zielniki, zbierają i zasuszają. Zasuszają też inne rośliny i tak powstaje wszystko to, co mamy okazję oglądać podczas dorocznej imprezy. Co ważne, są to wyłącznie produkty z Suszyny, ewentualnie innych miejsc gminy Radków – żadnego importu, z wyjątkiem jabłek.

W tym roku nowością były komponenty do kąpieli: sól kamienna z ziołami. Wszystkie w dekoracyjnych słoiczkach. Podczas imprezy odbyły się konkursy herbat i nalewek – z czego są zrobione.

Święto Suszu w Suszynie to pokazanie aktywności mieszkańców i ich pomysłowości. To także przykład na to, jak wiele cennych inicjatyw, w tym ekologicznych i zdrowotnych, ma miejsce w gminie Radków. Tegoroczna impreza została zorganizowana przez grupę mieszkańców przy współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Radków oraz pomocy finansowej gminy Radków. 

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

sobota, 05.11.2016 11:35
nie tylko z suszu! Dla nas, turystów ważna jest wieża...