Sukces mieszkańca gminy Kłodzko

piątek, 19.9.2014 10:37 1538 0

Na początku września w Andrychowie odbyły się VI Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Niepełnosprawnych EDF TOUR 2014. W zawodach uczestniczył Robert Nowicki, mieszkaniec Bierkowic, który wystartował w jeździe indywidualnej na czas oraz w wyścigu ze startu wspólnego, gdzie zajął 2 miejsce. Trasa wyścigu ze startu wspólnego mierzyła ok. 45 km, co było nie lada wyzwaniem dla uczestników.


Ta prestiżowa impreza z roku na rok cieszy się coraz to większym zainteresowaniem wśród osób niepełnosprawnych, którzy przyjeżdżają z różnych stron naszego kraju, by wziąć udział w wyścigu. Uczestnicy tegorocznych zawodów startowali w 3 konkurencjach: indywidualna jazda na czas, kryterium uliczne oraz wyścig ze startu wspólnego. Trasa wyścigu nie była łatwa. Na zawodników czekały strome podjazdy, niebezpieczne zakręty oraz duża prędkość, która podczas zjazdów dochodziła nawet do 70 km/h.
 
Pan Robert obecnie jest na etapie testowania swojego nowego sprzętu, jednak jak sam twierdzi, sprawuje się on bardzo dobrze i myśli już o kolejnych wyścigach oraz sukcesach.
 
Panu Robertowi Nowickiemu gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.źródło: http://www.gmina.klodzko.pl/

Dodaj komentarz

Komentarze (0)