Strażacy przystąpili do akcji gaśniczej na wyspie Evia [Foto]

środa, 11.8.2021 12:52 2872 1

Polscy strażacy przystąpili do akcji gaśniczej w Grecji. Działania prowadzone są na wyspie Evia, gdzie sytuacja pożarowa jest bardzo trudna. Ratownicy, którzy 7 sierpnia wyruszyli z Wrocławia podzieleni zostali na dwa moduły: moduł Poznań, który udał się w rejon miejscowości Gouves oraz moduł Wrocław, gdzie znajdują się również strażacy z Kłodzka, skierowany został w okolice miejscowości Ellinika.

10 sierpnia w godzinach porannych strażacy wyruszyli z miejscowości SERES (miejsce noclegu w Grecji) zmierzając do wyspy Evia.

- W godzinach popołudniowych zakończyli przeprawę promem (w 3 turach) i dotarli na wyspę. Ok. godz. 18 dotarli do miasta Istieas, gdzie znajduje się lokalne centrum operacji gaśniczej. Kilku oficerów udało się pojazdem na rozpoznanie operacyjne potencjalnych miejsc prowadzenia działań. Pozostała część grupy pozostała w mieście, przeprowadzono rozpoznanie możliwych lokalizacji na założenie bazy operacji - czytamy w komunikacie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Strażacy spędzili noc w bazie, którą zbudowali na miejscu i 11 sierpnia przystąpili do akcji gaśniczej. 

W odpowiedzi na prośbę Grecji, Polska skierowała do walki z pożarami siły i środki Państwowej Straży Pożarnej tj. dwa moduły GFFFV z Wrocławia i Poznania - 143 ratowników oraz 46 pojazdów (samochody gaśnicze, specjalne, dowodzenia i łączności, kontenery, quady, busy , autobusy i przyczepy). Z terenu Dolnego Śląska wyjechało 66 strażaków. W skład modułu GFFFV wchodzi także ciężki samochód gaśniczy Scania wraz z przyczepą prądotwórczą. Na co dzień pojazd znajduje się na wyposażeniu jednostki w Nowej Rudzie. 

              Podziękowania i wyrazy wdzięczności kierowane do strażaków z Polski 

 

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Zibi środa, 11.08.2021 12:59
A w Polsce pali się rządowi kolo 4 liter