Stare milicyjne fotografie mające nawet kilkadziesiąt lat, trafiły do Międzylesia i Bystrzycy Kłodzkiej. Jaką mają wartość?

czwartek, 23.5.2024 12:06 7016 3

„Darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby” – głosi stara mądrość. Komendant  Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej przekazał do urzędów gmin w Międzylesiu i Bystrzycy Kłodzkiej historyczne fotografie. „Aby udostępnić je mieszkańcom” – informuje mł. asp. Tobiasz Fąfara z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Co to za zbiór? Funkcjonariusze z Bystrzycy Kłodzkiej podczas swojej służby, jak i hobbystycznie, przez dziesięciolecia wykonywali zdjęcia na terenie  okolicznych miejscowości i przechowywali je w komisariacie. Jeden z policjantów, na co dzień pracujący w Referacie Kryminalnym, postanowił uchronić je przed zniszczeniem i zapomnieniem. Zdjęcia pochodzą zatem ze zbiorów tutejszej jednostki.

Pokazano nam tylko kilka, sądząc jednak z min burmistrza Międzylesia, Tomasza Korczaka i Agnieszki Wierszałowicz z Urzędu Miasta w Bystrzycy Kłodzkiej, mają wartość co najmniej sentymentalną. Postaramy się zajrzeć do tych milicyjnych jeszcze „teczek”. [-]

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

piątek, 24.05.2024 04:52
Czemu tam nie ma łosiaka, rusinka i wotowcow pisowskich w...
piątek, 24.05.2024 21:37
Kup se młotek, instrukcja na trzonku.
Zdzisław ze Zbąszynowa piątek, 24.05.2024 08:04
Meblościanka starsza od zdjęć xD