Spotkania autorskie z cyklu „Powiatowe prezenta(k)cje”

sobota, 22.2.2020 14:00 9254 0

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kłodzku od 2019 roku zaprasza do swojej siedziby na spotkania autorskie z cyklu „Powiatowe prezenta(k)cje”, podczas których promuje literackie dokonania autorów ze wszystkich 14 gmin powiatu kłodzkiego. W marcu 2020 podczas dwóch spotkań autorskich biblioteka zaprezentuje dwa oblicza Gminy Kłodzko.

 

Już 4 marca 2020 r. w Saloniku Prasowym spotka się z czytelnikami Magdalena Basińska, współautorka książki „Żelazno 1945-1989. Zarys epoki w dziejach jednej wsi”. Publikacji będącej hołdem dla drugiego autora, zmarłego w 2010 roku, Piotra Basińskiego, pasjonata historii, zabytków, fortyfikacji, muzyki metalowej i swojej rodzinnej miejscowości. Autorka opowie nie tylko o Żelaźnie w Gminie Kłodzko, o ciekawych powojennych, i nieco bardziej współczesnych, losach tej miejscowości i jej mieszkańców, ale także o historii powstania książki. Spotkaniu towarzyszył będzie multimedialny pokaz archiwalnych i współczesnych zdjęć z Żelazna i okolic.

Zupełnie inną gatunkowo pozycję  kłodzka biblioteka zaprezentuje 25 marca 2020 r., zapraszając na spotkanie autorskie z Maciejem Bobulą, autorem wydanego kilka tygodni temu przez wrocławskie Wydawnictwo J „Szalejowa”. Maciej Bobula, mieszkaniec Szalejowa Górnego, jest poetą (za tomik „wsie, animalia, miscelanea” został  nagrodzony Silesiusem 2019 za debiut), nauczycielem i, jak pokazuje przykład „Szalejowa”, tworzy także utwory prozatorskie. Jego najnowsza książka to zbiór krótkich opowiadań, których tłem, a czasem bohaterem, jest tytułowa kłodzka wieś. 

Spotkania odbędą się w pierwszą i ostatnią środę marca o godz. 18.00 w siedzibie biblioteki w kłodzkim ratuszu. Wstęp na imprezy jest wolny. Zapraszamy.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)