Rodzinne Święta Wielkanocne w Zieleńcu

wtorek, 17.3.2015 16:13 2139

Święta Wielkanocne to kolejna okazja do przebywania w rodzinnym gronie. Z roku na rok liczba planujących spędzenie tego czasu poza domem wzrasta. Okazuje się, że utrzymanie tradycji w połączeniu z możliwością aktywnego spędzenia świąt może być strzałem w dziesiątkę. 

W tych szczególnych momentach zależy nam aby miejsce, w którym przebywamy przypominało nam nasz rodzinny dom. Wielu rodzin każdego roku staje przed decyzją - czy spędzić Wielkanoc w domowym zakątku, czy wybrać górski klimat w jednym z pensjonatów. Święta w górskich zakątkach kraju niosą ze sobą wiele dobrego. Poczynając od możliwości jazdy na nartach, jeżeli warunki pogodowe na to pozwalają, po górskie spacery i zwiedzanie turystycznych uroków miejsc.

Tegoroczna zima przyniosła wiele opadów śniegu, dzięki czemu warunki narciarskie nadal są doskonałe. Mamy nadzieję, że obecna pogoda utrzyma się aż do Świąt Wielkanocnych, aby przyjezdni goście mieli możliwość szusowania na stokach tuż po uroczystym śniadaniu. Nie należy martwić się o kalorie, ponieważ to właśnie w Zieleńcu spalenie ich należy do prostych i przyjemnych czynności. Wszystko za sprawą położenia pensjonatów, które usytuowane są tuż przy stokach, dzięki czemu w mgnieniu oka można założyć narty i po chwili znaleźć się na trasach narciarskich, jeśli tylko aura pogodowa na to pozwoli. Jeżeli jednak wiosna chętniej zawita do Zieleńca, to do dyspozycji odwiedzających jest wiele tras spacerowych oraz ścieżek rowerowych prowadzących przez lasy i szczyty górskie - mówi Grzegorz Głód, manager Zieleniec Ski Arena. 

Zieleniec ma do zaoferowania wiele miejsc noclegowych dopasowanych zarówno do rodzin z dziećmi, jak i gości indywidualnych. Ponadto w wybranych pensjonatach, czekają liczne atrakcje, jak choćby baseny, jacuzzi, zabiegi spa, kręgielnia oraz kąciki do zabawy. W najbliższej okolicy znajduje się również wiele miejsc turystycznych wartych odwiedzenia. Choćby Masarykowa Chata na szczycie Gór Olickich lub Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój, gdzie najmłodsi mogą nauczyć się sposobu na samodzielne pozyskiwanie papieru.