Otwarte Strefy Aktywności (OSA) edycja 2019

piątek, 8.2.2019 12:11 2149 1

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przekazuje informację Ministerstwa Sportu i Turystyki o ogłoszeniu Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności (OSA) EDYCJA 2019. Nabór wniosków przewidziany został na okres od 11 lutego do 1 marca 2019 r.

Celem programu jest budowa ogólnodostępnych, bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjnych, które mają szansę stać się miejscem pierwszej aktywności fizycznej dla dzieci, dorosłych oraz osób starszych, które podniosą w sposób znaczący estetykę przestrzeni publicznej i poprawią jakość życia mieszkańców danego obszaru.

Otwarte Strefy Aktywności (OSA) to ogólnodostępne plenerowe miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku dla całych rodzin. Z badań przeprowadzonych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki wynika, że tego typu strefy są wśród mieszkańców Polski w czołówce najbardziej pożądanych obiektów w najbliższej okolicy. W ramach edycji 2018 podpisano umowy dotacyjne na budowę blisko 1500 Otwartych Stref Aktywności w całym kraju.

W ramach Programu wsparciem zostaną objęte zadania inwestycyjne dotyczące budowy infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w dwóch wariantach realizacyjnych:

1. Wariant podstawowy

Siłownia plenerowa

Strefa relaksu

2. Wariant rozszerzony        

Siłownia plenerowa

Strefa relaksu

Sprawnościowy plac zabaw wraz z ogrodzeniem

 

Szczegółowe informacje  dostępne na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wnioski składać należy za pośrednictwem systemu elektronicznego AMODIT 

Wszelkich informacji w sprawie realizacji programu i składania wniosków o dofinansowanie, udzielają pracownicy Departamentu Infrastruktury Sportowej.

Jednocześnie informujemy, że planowany harmonogram realizacji zadania inwestycyjnego musi przewidywać wykonanie zadania do dnia 15.10.2019 r.”

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Xxx piątek, 08.02.2019 17:28
Wolany bierzcie się w garść .Może się zalapiemy.