komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 21 lutego 2019

Eleonory, Fortunata

Otwarcie żłobka w Międzylesiu [Foto]

wtorek, 2.10.2018 09:30 , komentarze: 0 , odsłony: 1367
kategorie artykułu:

Samorządowy Żłobek w Międzylesiu otwarty. Inwestycja została zrealizowana dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech „Maluch” oraz środków budżetu gminy.

Placówka powstała dzięki inicjatywie burmistrza Tomasza Korczaka, a jej oficjalne otwarcie odbyło się 1 października br. W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele gminy na czele z przewodniczącym Rady Miejskiej Jerzym Marcinkiem, radni Rady Miejskiej, zaproszeni goście oraz rodzice maluchów, które będą uczęszczały do placówki. Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali: przedstawiciel UMiG Międzylesie Monika Harasińska, przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Marcinek, dyrektor żłobka Ryszard Bodnar, w imieniu  rodziców Tomasz Tryliński, następnie Ks. dziekan Jan Tracz dokonał uroczystego poświęcenia żłobka. Prezes ZUK Krzysztof Kowalski oraz dyrektor MGOK Teresa Sobierska przekazali prezenty w postaci zabawek dla dzieci uczęszczających do żłobka.

W ramach inwestycji wykonana została adaptacja części pomieszczeń Samorządowej Szkoły Podstawowej w Międzylesiu na potrzeby żłobka oraz zakupiono kompletne wyposażenie placówki. Prace budowlane trwały od początku lipca do połowy września br. Na potrzeby żłobka przebudowano także część obiektu szkoły uzyskując pomieszczenia takie jak: hol, szatnię, wózkarnię, pomieszczenie do wydawania posiłków, pokój dzienny połączony z sypialnią, łazienki oraz pomieszczenie biurowe. 

Obiekt przystosowany jest do zapewnienia opieki dla 15 dzieci. Placówka oferuje opiekę dzieciom w wieku od 20 tygodnia życia do 3 lat, a czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. od 06:30 do 15:30. 

UMiG Międzylesie

 

Wasze komentarze


wczoraj, 17 godz temu
1
piątek, 15.2.2019 07:55
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork