Swojskie dni Stronia Śląskiego. Ta gmina ma swój charakter i nie wstydzi się go pokazać, bo jest piękny! [FOTO]

poniedziałek, 10.6.2024 08:04 2833 1

Kto był gwiazdą na Dniach Stronia Śląskiego? My mamy własny ranking: sami swoi! Za to właśnie lubimy rok rocznie tę imprezę. I to nie za kapitalne dzieciaki ćwiczące zumbę, ale za to, że przychodzą zwyczajni mieszkańcy bawić się przy tym, co przyrządzą i pokażą ich sąsiedzi.

Miejsce 3.: Kapela z Ulicy Hutniczej
Ta działająca od przeszło 45 lat grupa to absolutny fenomen. Nie ma takiej drugiej na ziemi kłodzkiej, a i w kraju kapel podwórkowych jest coraz mniej. O ich strońskim festiwalu pisaliśmy przed rokiem. Teraz czas postawić na „naszych”. Grajcie panowie, a może i młodzież to zaintryguje?

Miejsce 2.: Siekiereczki
Wyobrażacie sobie jakąś imprezę w gminie Stronie Śląskie bez zespołu ludowego ze Starego Gierałtowa? Tradycja to rzecz święta, choć w sobotę, 8 czerwca, dane im było zaśpiewać tylko dwa utwory. Zobaczyliśmy za to, jak pięknie zespół trwa... To nasze „dziewczyny z okładki”!

Miejsce 1.: Koło Łowieckie „Śnieżnik”
Jaka to gwiazda? Wystarczyło zobaczyć, jak długie kolejki ustawiają się do ich stoiska, by poczęstować się dziczyzną! Koło obchodzi właśnie 70-lecie powstania i usłyszeliśmy, że chcą ocieplić wizerunek myśliwych. W Stroniu Śląskim to chyba nie jest potrzebne, choć te trofea? Hmm...

Wyróżnienie: zespół ze Starého Města
Żyjemy obok siebie, granica jest już tylko na mapie, a Staré Město pod Sněžníkem to niemal bliźniak Stronia Śląskiego. Gminy współpracują ponad 25 lat. Dobrze, że to widać na takich imprezach. A czeskie sąsiadki pokazały, jaki urok jest w po prostu wspólnym śpiewaniu.

Może ktoś powiedzieć, że takie gwiazdy nie ściągną tłumów turystów? Gmina Stronie Śląskie nie może chyba narzekać na ich brak. A kto wie, może warto jeszcze bardziej stawiać na „samych swoich” i odróżnić się od wielkich imprez z okolicy? Niech turyści wiedzą, gdzie są. Kto z Warszawy czy Wrocławia przyjedzie tu choćby na koncert Agnieszki Chylińskiej? [kot]

PS Na zdjęciu głównym pokazujemy trio Malwa z Ukrainy, które jest już także nasze. Piękna mama i jej urodziwe córki:  Diana oraz Tatiana i Olga. Na co dzień to przecież też Siekiereczki! A naszą galerię zdjęć kończą fotografie dokumentujące koncert grupy Golden Life, gwiazdy wieczoru. Oczywiście doceniamy wielką klasę rockmanów z Gdańska i wysiłek organizatorów, ale my... wolimy Malwy!

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:
ano
czwartek, 01.01.1970 01:00
SUPER. Dla kolejnego już pokolenia urodzonego na KŁODZCZYŹNIE-ziemi strońskiej , są to ziemie rodzinne od dziadków i pradziadków. Z nią się utożsamiają innej nie znają i tworzą jej teraźniejszość i przyszłość.
ano poniedziałek, 10.06.2024 17:51
SUPER. Dla kolejnego już pokolenia urodzonego na KŁODZCZYŹNIE-ziemi strońskiej , są to ziemie rodzinne od dziadków i pradziadków. Z nią się utożsamiają innej nie znają i tworzą jej teraźniejszość i przyszłość.