Akcja policyjnych „Łowców Głów" w okolicach Polanicy-Zdroju! Złapali międzynarodowego oszusta, który ukrył się na strychu

piątek, 31.5.2024 12:38 3833 3

Funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zakończyli kolejną sprawę... na strychu w okolicach Polanicy-Zdroju. Tym razem „Łowcy Głów” na prośbę funkcjonariuszy z Czech oraz Słowacji zatrzymali 49-latka ściganego od ponad roku na podstawie trzech Europejskich Nakazów Aresztowania.

Mężczyzna dokonywał przestępstw polegających na tzw. świadomym wprowadzaniu w błąd osób fizycznych oraz innych podmiotów. W ten sposób doprowadził do wyłudzeń różnych kwot pieniędzy. Sprawa poszukiwań znalazła swój finał w jednej z miejscowości właśnie w okolicy Polanicy-Zdrój. Ta historia byłaby nawet zabawna, gdyby nie naprawdę groźny oszust.

Wrocławscy policjancu na początku kwietnia otrzymali informacje o możliwym ukrywaniu się poszukiwanego na terenie powiatu kłodzkiego. Wymiana informacji  z Czechami i Słowakami prowadzona była za pośrednictwem ENFAST Poland [Europejska Sieć Poszukiwań Celowych] działającego w Wydziale Poszukiwań i Identyfikacji Osób KGP. Czynności operacyjne wykonane przez „dolnośląskich łowców” doprowadziły do ustalenia dokładnego miejsca przebywania poszukiwanego, a ostatecznie 24 maja jego zatrzymania.

49-latek był przekonany, że jest bezpieczny. Ograniczył kontakty z rodziną przebywającą na Słowacji, nie utrzymywał kontaktów towarzyskich z zagranicznymi znajomymi, ale i w Polsce stronił od sytuacji, w których mógłby zostać zauważony. Wszystko to przez pewien czas faktycznie utrudniało jego poszukiwania. Podczas zatrzymania, mężczyzna próbował nawet ukryć się na strychu posesji, w której mieszkał. Jednak doświadczenie policjantów pozwoliło go znaleźć, choć skrył się między zawiniętą watą szklaną łączącą pokrycie dachy z podłogą.

Po zatrzymaniu Sąd Okręgowy w Świdnicy zapoznał się z dotychczas zgromadzonym materiałem dowodowym i na wniosek Prokuratury Okręgowej w Świdnicy zdecydował zastosować areszt tymczasowy wobec zatrzymanego. [-]

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Odpowiadasz na komentarz:
!
czwartek, 01.01.1970 01:00
Brawo
sobota, 01.06.2024 06:10
Szanowna Redakcjo, o ile to możliwe w tym czasie (albo i...
sobota, 01.06.2024 00:13
Sztuczna "inteligencja go znalazła" ot co. Mają w bazie nie...
! piątek, 31.05.2024 15:34
Brawo