Hanna Mazur i Kornelia Woźniak biorą udział w IV Zimowych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Korei!

czwartek, 18.1.2024 10:18 2026 2

To dopiero sukces wart uznania! Zawodniczki klubu UKS Orlica Duszniki-Zdrój, Hanna Mazur i Kornelia Woźniak, będą reprezentować nasz kraj na IV Zimowych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich, które 19 stycznia rozpoczną się w południowokoreańskim Gangwon. 16-letnia Hanna to łyżwiarka szybka, a jej rówieśniczka, Karolina, pobiegnie w short tracku i... poniesie polską flagę podczas ceremonii otwarcia!

Co to za impreza? IV Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie rozpoczną się 19 stycznia i potrwają do 1 lutego. Uczestniczą w nich młodzi sportowcy w wieku od 14 do 18 lat. Tym razem to będzie blisko 1900 sportowców z 79 krajów świata, którzy rywalizować będą w 15 dyscyplinach i 81 konkurencjach. Hania i Kornelia złożyły już ślubowania olimpijskie w Warszawie i poleciały do Korei, a po Igrzyskach Hania ruszy do Japonii na dalszą rywalizację w Mistrzostwach Świata!

O sukcesach obu łyżwiarek [i wrotkarek] pisaliśmy już tyle razy, że nie możemy się od tego odzwyczaić. Obie od tego sezonu startują jako juniorki ze starszymi koleżankami i już odnoszą sukcesy w zawodach rangi Pucharu Świata [ostatnio pisaliśmy o tym TUTAJ]. Niestety, nasi Czytelnicy wiedzą też o skandalu, jaki zdarzył się w Dusznikach-Zdroju. Ich klub, UKS Orlica, stał się dla tamtejszych samorządowców piątym kołem u wozu i choć szkoli dzieci [4-6 lat!]  i młodzież, nie może liczyć na wystarczające wsparcie [pisaliśmy o tym TUTAJ]. [kot]

Zdjęcia: Wojciech Przybyła za fb Hanny Mazur i PKOl.

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Odpowiadasz na komentarz:
Stanisław z Klodzka
czwartek, 01.01.1970 01:00
Gratulacje wielkie .....Asia Zabska kandydatem PiS na Burmistrza ?? Już niedługo oficjalnie.
Maschinengewehrschütze czwartek, 18.01.2024 16:37
Ale po "remoncie" od Zdrojowej i Wojska Polskiego już nie...
Stanisław z Klodzka czwartek, 18.01.2024 16:29
Gratulacje wielkie .....Asia Zabska kandydatem PiS na Burmistrza ?? Już niedługo oficjalnie.